Świętokrzyski Rzecznik ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Michał Wrona został Świętokrzyskim Rzecznikiem ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Będzie on reprezentował osoby z niepełnosprawnościami i dbał o ich potrzeby ?poinformował Przemysław chruściel z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

? Naszym celem jest poprawienie jakości życia osób z niepełnosprawnościami w naszym województwie -mówi wicemarszałek Renata Janik. Powołanie Świętokrzyskiego Rzecznika ds. Osób z Niepełnosprawnościami z pewnością pomoże nam osiągnąć nasze założenia w związku z kreowaniem nowych rozwiązań dla osób z tego środowiska.

? W zakresie obowiązków Świętokrzyskiego Rzecznika ds. Osób z Niepełnosprawnościami będzie m.in. współpraca z komórkami organizacyjnymi Urzędu Marszałkowskiego przy inicjowaniu i opiniowaniu programów dotyczących rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami oraz kreowanie polityki społecznej na rzecz osób z niepełnosprawnościami – informuje marszałek Andrzej Bętkowski.

Michał Wrona jest studentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku pedagogika. Od wielu lat związany jest z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, gdzie jako wolontariusz pomaga w aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami. Jest zawodnikiem młodzieżowej reprezentacji Polski w koszykówce na wózkach, uczestnikiem wielu młodzieżowych mistrzostw Europy oraz zdobywcą mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Na co dzień pracuje w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

– Bardzo się cieszę, że moja osoba została zauważona i powołana na tak ważne stanowisko. Mam nadzieję, że dzięki naszej współpracy będziemy mogli prowadzić aktywne działania w kierunku czynnego wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Jestem chętny i gotowy na wszelkie wyzwania oraz niesienie pomocy osobom, które będą ode mnie tego potrzebować ? deklaruje Michał Wrona.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *