Mostostal gotowy do realizacji obwodnicy Opatowa

30 listopada 2021 roku Mostostal Warszawa podpisał z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad kontrakt na zaprojektowanie i budowę północnej obwodnicy Opatowa. Wartość umowy to 57,5 mln zł.
Łącznik północny połączy planowany w ramach obwodnicy węzeł Opatów na drodze krajowej nr 9 z drogą krajową nr 74 w okolicy Adamowa.Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o długości około 3 km z obiektami inżynierskimi na trzech skrzyżowaniach z drogami powiatowymi. W ramach zadania powstaną również drogi dojazdowe dla skomunikowania przyległych terenów oraz dwa ronda.
-Dzięki temu kontraktowi możemy powiedzieć, że będziemy odpowiedzialni za poprawę komfortu podróży oraz jakości życia mieszkańców Opatowa, jego okolic, jak również całego województwa świętokrzyskiego – mówi dyrektor Produkcji w Obszarze Infrastruktury w Mostostal Warszawa, Piotr Roszak. Rozpoczęliśmy już prace projektowe na obwodnicy, a teraz zgłaszamy gotowość do realizacji łącznika. Mogę zapewnić, że obie inwestycje zrealizujemy sprawnie i w terminie.
Łącznik będzie uzupełnieniem 12-kilometrowej obwodnicy Opatowa, realizowanej również przez Mostostal Warszawa. Dzięki obu inwestycjom kierowcy podróżujący na trasach Kielce ? Lublin, Radom -Ostrowiec Świętokrzyski oraz Annopol ? Kraśnik,nie będą musieli wjeżdżać do miasta.
Przypominamy, że na początku września firma Mostostal Warszawa S.A. podpisała z gminą Opatów umowę na wynajem budynku po dawnej szkole w Kobylanach. Umowa została podpisana na rok pod potrzeby biura budowy. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *