Plac targowy już jak nowy. W oczekiwaniu na parkingi i nowe rozwiązanie drogowe

Okres przedświąteczny to już tradycyjnie czas, kiedy chętniej odwiedzamy Targowiska Miejskie w Ostrowcu Świętokrzyskim, aby dokonać niezbędnych zakupów. Nie inaczej jest i w tym roku. Mimo, że nadal jest to miejsce wielu inwestycji- powstają nowe miejsca parkingowe, czy drogowy łącznik od ulicy L. Chrzanowskiego w stronę Furmańskiej, cieszy już wszystkich utwardzony kostką brukową plac o pow. ponad 10 tys. m kw., na którym wydzielono 340 stanowisk do handlu.
– Nie muszę przypominać, że Targowisko Miejskie w Ostrowcu Świętokrzyskim jest największym w  naszym województwie- mówił w jednym z wywiadów prezydent Jarosław Górczyński. Zajmuje 5 ha, na których przygotowane zostały miejsca do handlu. To właśnie tutaj rozwija się przedsiębiorczość w skali mikro. Dlatego też inwestujemy w targowisko myśląc zarówno o sprzedających i kupujących. 
Ostatnia zrealizowana inwestycja na Targowiskach Miejskich oprócz utwardzenia placu targowego obejmowała budowę instalacji wewnętrznych odwodnienia wraz ze studzienkami i wypustami, a także rozbudowę instalacji oświetlenia poprzez montaż 17 słupów i opraw oświetleniowych ze źródłem światła LED.
Zadanie finansowane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w ramach projektu „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego”. Koszt realizacji to blisko 1,6 mln zł. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *