ZUS informuje

24 grudnia (piątek) oraz 7 stycznia przyszłego roku (piątek) placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą nieczynne.

W tych dniach nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. Zgodnie z Kodeksem Pracy, 24 grudnia 2021 r. jest dniem wolnym dla pracowników ZUS za dzień świąteczny ? sobotę 25 grudnia 2021 r. a 7 stycznia za sobotę 1 stycznia.
Klienci wszelkie formalności będą mogli załatwić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych, która jest dostępna non stop, przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy zalogować się na swój profil PUE, by złożyć dokumenty, czy wysłać wniosek. Osoby, które chciałyby uzyskać informacje w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego mają do dyspozycji specjalną całodobową infolinię (tel. 22 11 22 111).
Natomiast, jeśli ktoś ma pilną sprawę w ZUS, którą chciałby załatwić jeszcze przed świętami, to ma na to kilka dni. Najlepiej, by nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Można umówić się na spotkanie z naszym ekspertem na konkretny dzień i godzinę, zgodnie z pracą urzędu, bez oczekiwania w kolejce. Temu właśnie służy umawianie wizyt w ZUS przez telefon. Telefony kontaktowe do umawiania wizyt można znaleźć na stronie internetowej ZUS. Można też skorzystać z e-wizyty. 
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *