Najkrótszy mecz w sezonie. Pewna wygrana na koniec 2021 roku i awans na 5 miejsce w tabeli!

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (25:13, 25:16, 25:17).

KSZO SMS: Romanowska, Mich, Błaszczyk, Piotrowska, Imiełowska, Żurawska, Kowalik (libero) oraz Kos, Klepacz, Ścibisz,Jakus, Stefańska, Wiatr (libero). Trener: Piotr Brodawka.

Sandecja: Kiławiec, Bogacka, Wojsa, Długosz, Nowak, Wojtal, Szymańska (libero) oraz Mróz, Gomułka. Trener: Tadeusz Wcześny.

Nasze siatkarki odniosły zasłużone zwycięstwo. Były zdecydowanie lepszym zespołem i to w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Już w I secie pokazały, który zespół ma rządzić na parkiecie. Prowadziły 9:3, 15:4 i 19:6. Pierwszoplanową postacią w drużynie była Basia Romanowska, która, jak naliczyliśmy, popisała się czterema, skutecznymi atakami, trzema rozbijającymi odbiór rywalek zagrywkami i czterema, efektownymi obronami pola. Pod koniec nie mniej udanie zagrywała Emilka Piotrowska. Po czterech setbolach KSZO SMS zakończył partię udanym atakiem B.Romanowskiej.

W II secie ostrowczanki kontynuowały dobrą grę. Było 8:3, 12:5, a przy stanie 15:7 nasz szkoleniowiec zdecydował się na liczne zmiany, dając pograć prawie każdej z siatkarek. Tę partię nasz zespół, po trzech zagrywkach Emilii Piotrowskiej, zakończył skutecznym blokiem.

Dopiero na początku III seta siatkarki z Nowego Sącza zaczęły sobie lepiej radzić. Prowadziły nawet 7:9, ale od stanu 11:11 znów gra podopiecznych trenera Piotra Brodawki wróciła na właściwe tory. Szybko nasze siatkarki wypracowały sobie trzypunktowe prowadzenie, kontrolując grę do ostatniej piłki chyba najkrótszego meczu w ich wykonaniu w tym sezonie.

To był ostatni mecz siatkarek KSZO SMS w tym roku. Nowy, 2022 rok, otworzą na własnym boisku rywalizacją 8 stycznia z Maratonem Krzeszowice.