Spokojne święta na drogach

W czasie świąt Bożego Narodzenia 2021 roku doszło do jednego wypadku, w którym ranna została jedna osoba. Mundurowi ujawnili trzynastu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h prawo jazdy straciło dwóch kierujących.

-Świętokrzyscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem zarówno kierujących, pasażerów jak i pieszych ?poinformowało Biuro Prasowe KWP w Kielcach. Funkcjonariusze z ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, prędkość z jaką prowadzą swoje auta, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenie pasażerów, szczególnie dzieci oraz stan techniczny pojazdów.

Przypomnijmy, że w 2020 roku, gdy w Polsce panowały większe obostrzenia sanitarne, w województwie świętokrzyskim doszło do 2 wypadków, w których 2 osoby zostały ranne, policjanci ujawnili 31 kierujących będących pod wpływem alkoholu oraz zatrzymali 28 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Natomiast w roku 2019 na świętokrzyskich drogach w 7 wypadkach zginęła 1 osoba, a 9 zostało rannych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *