Nowoczesny sprzęt dla ostrowieckiego szpitala

Specjalistyczny sprzęt medyczny do walki z COVID-19 otrzymał Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Urządzenia i wyposażenie o wartości blisko pół miliona złotych przekazał wojewoda Zbigniew Koniusz.
Do ostrowieckiego szpitala trafią kardiomonitory, respiratory z turbiną i mieszalnikiem tlenu, zestawy pomp infuzyjnych, pulsoksymetry z transmisją danych bluetooth, ssaki medyczne oraz łóżka szpitalne SV2 z materacem. ? To sprzęt do walki – w tym momencie – z covidem, ale tak naprawdę to urządzenia, które będą wykorzystywane także do wszelkiego użytku wewnątrzszpitalnego ? mówił wojewoda. ? Ciągle mamy nadzieję, że pandemia ustąpi. A sprzęt w placówkach zostaje – pamiętajmy, że podobny przekazywaliśmy ze szpitala tymczasowego. Szpitale z naszego województwa zostały wzmocnione urządzeniami za prawie 16 milionów złotych. I ten nowoczesny sprzęt pracuje w tych placówkach, również przy walce z covidem ? dodał Zbigniew Koniusz.
Łączna wartość wsparcia dla szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim wynosi 480.920,40 zł. Urządzenia zostały pozyskane z rezerw strategicznych, na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego skierowany do Prezesa Rady Ministrów. Przekazywana pomoc jest nieodpłatnym wsparciem mającym na celu przeciwdziałanie, zapobieganie i zwalczanie COVID-19.

Print Friendly, PDF & Email