Płatne parkowanie w centrum wraca jak bumerang

Ewentualne wprowadzenie strefy płatnego parkowania w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego wraca co jakiś czas jak bumerang. Tym razem stało się to za sprawą interpelacji radnego Arona Pietruszki.
– Wnoszę o przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie ?Strefy Płatnego Parkowania – Centrum?- pisze radny. W obecnej sytuacji parkingi w centrum mimo licznych wybudowanych miejsc do zatrzymywania się przez gminę są zajmowane przez osoby, które nie są zainteresowane usługami, zakupem w okolicy Rynku, a pozostawiają samochody na cały dzień, blokując tym samym skromną ilość miejsc.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski w odpowiedzi na interpelację radnego poinformowała, że wprowadzenie płatnej strefy parkowania na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego nie jest planowane.
– Jestem po rozmowach z przedsiębiorcami z centrum, mieszkańcami Śródmieścia, a także innych części miasta, którzy przyznają, że jest potrzeba wprowadzenia takiej płatnej strefy – mówi radny Aron Pietruszka. Nikt nie mówi o wielkich kwotach, a np. symbolicznej opłacie w wysokości 2 zł za godzinę, 2,50 zł za dwie i pół godziny, czy np. kwadrans darmowy po wcześniejszym pobraniu biletu. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *