Co z ulicą Mikołaja Kopernika? Będą konsultacje kopertowe

Nie milkną głosy kierowców co do organizacji ruchu przy ulicy Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niemal pewne wydaje się, że owa droga na odcinku od ulicy Wspólnej do ul. Iłżeckiej będzie niebawem jednokierunkowa, ale ostateczny głos będą mieli mieszkańcy, którzy wypowiedzą się w tej sprawie w konsultacjach kopertowych.
– Po raz kolejny zwracam się z prośbą o rozpatrzenie interpelacji związanej z parkowaniem i organizacją ruchu przy ul. Kopernika – pisze w interpelacji radny Aron Pietruszka. Uciążliwość i brak działań w kierunku rozwiązania problemu powoduje frustrację wśród nie tylko mieszkańców osiedla Spółdzielców. Problem ten trwa od wielu lat i mimo licznych rozmów nie zostały wprowadzone działania, które mogłyby rozwiązać ów problem.
Jak czytamy w udzielonej przez Urząd Miasta odpowiedzi w sprawie parkowanie i organizacja ruchu przy ul. M. Kopernika, zwracano się do Rady Osiedla „Spółdzielców” z prośbami o udzielenie opinii popartej konsultacją z mieszkańcami. Pod koniec listopada 2021 roku owa Samorządowa Rada Osiedla poinformowała o planach zorganizowania konsultacji kopertowych (z uwagi na panujący stan pandemii SARS-COV2) w sprawie opinii mieszkańców, co do przyszłej organizacji ruchu w ul. Mikołaja Kopernika.
– Rozmawiam z mieszkańcami, którzy od czterech lat czekają na rozwiązanie tego problemu- akcentuje radny Aron Pietruszka. Początkowo liczyliśmy, że problem mogą rozwiązać parkingi, ale teraz jedynym rozwiązaniem wydaje się być droga jednokierunkowa na odcinku od Wspólnej do ul. Iłżeckiej.
– Stanowisko Rady Osiedla Spółdzielców w sprawie organizacji ruchu drogowego na ul. Kopernika (odcinek od skrzyżowania z ul. Wspólną do skrzyżowania z ul. Iłżecka) zostało wypracowane podczas spotkania z Naczelnikiem Wydziału Ruchu DrogowegoKPP w Ostrowcu Św. nadkom. Dominikiem Kowalskim, wiosną 2019 roku- przypomina Karol Wójcik, radny, przewodniczący rady osiedla Spółdzielców. Rada uznała, że sugestieostrowieckiej drogówki są trafne i zbieżne z doświadczeniami mieszkańców. W związku z tym wypracowane stanowisko Rady Osiedla Spółdzielców mówiło o jednokierunkowym ruchu samochodów na ulicy Kopernika. W związku z prośbą Naczelnika Wydziału Infrastruktury Komunalnej Artura Majchera Rada Osiedla Spółdzielców postanowiła dodatkowo przeprowadzić wśród mieszkańców konsultacje, które mają ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości co do oczekiwań ws. ruchu na wspomnianej ulicy.
– Dlatego trwają w tym momencie przygotowania do zorganizowania konsultacji społecznych- mówi Karol Wójcik. W związku z panującą pandemią koronawirusa będą przeprowadzone z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Szczegóły są jeszcze na etapie ustaleń, o których poinformujemy w najbliższym czasie. W związku z tym, że organizacją ruchu na ul. Kopernika są zainteresowani nie tylko mieszkańcy jednego bloku, ale również mieszkańcy osiedli Spółdzielców i Sienkiewiczowskiego, dlatego zaprosiłem do współpracy Przewodniczącego Rady Osiedla Sienkiewiczowskie Mariusza Łatę, z którym pracujemy nad szczegółami konsultacji. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *