Policyjne ślubowania

W dniu 5 stycznia 2022 r., o godzi. 11, w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbyło się uroczyste ślubowanie dwóch nowo przyjętych policjantów.

-Ślubowanie odebrał Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mł. insp. Krzysztof Panaszewski. Po wypowiedzeniu roty ślubowania przez nowo przyjętych wiceszef ostrowieckich policjantów wręczył im legitymacje służbowe –mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Komendant pogratulował nowym policjantom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi formacji. Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą.

Z kolei w dniu 7 stycznia 2021 r, w Komendzie Powiatowej Policji w Opatowie, Komendant Powiatowy Policji w Opatowie insp. Dariusz Furtak odebrał ślubowanie od nowo przyjętego funkcjonariusza. Policjant otrzymał legitymację służbową. W najbliższym czasie funkcjonariusz odbędzie szkolenie podstawowe, po którym rozpocznie swoją służbę w opatowskiej jednostce.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *