Muzyczny styczeń w Zmianie Klimatu. Koncerty Tomasza Wirackiego i IVO

?Zmiana Klimatu?, mieszcząca się w budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury, zaprasza w styczniu na dwa koncerty. Już w tę sobotę zagra Tomasz Wiracki, zaś 29 stycznia br. IVO.
Tomasz Wiracki jest doskonale znany publiczności ?Zmiany Klimatu?. To kompozytor muzyki filmowej, pianista, projektant dźwięku, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Od zawsze pociągała go muzyka filmowa, dlatego uczęszczał na międzyuczelniane zajęcia do łódzkiej filmówki u prof. H. Kuźniaka. Dzięki temu doświadczeniu już na studiach skomponował muzykę do kilkudziesięciu etiud filmowych. Pracę nad muzyką i dźwiękiem do filmu oraz telewizji poznał od różnych stron. Poza komponowaniem, nagrywaniem i tworzeniem dźwięku pracował również na planach filmowych oraz telewizyjnych. Obecnie na stałe współpracuje z Quality Studio w Warszawie, gdzie nagrywa i produkuje własną muzykę, a także organizuje postprodukcję dźwięku. (Koncert 15 stycznia o godz. 20)
Z kolei IVO to dziewczyna z bloków, songwriterka i pianistka. Przez ostatni rok wypuściła serię #pomojemu, inspirowaną projektem Albo inaczej, gdzie z wybranych tekstów polskich raperów stworzyła nowe piosenki. Na projekt składa się 11 utworów, do których powstały również teledyski.
– Dla mnie w tym projekcie najważniejsze jest to, że śpiewam teksty, które na mnie działają i z którymi się utożsamiam- mówi IVO. Chcę też pokazać słuchaczom, którzy być może na co dzień nie obcują z rapem, jak wiele cennych treści i pięknych melodii można w nim znaleźć. Oprócz tego na koncercie będzie można usłyszeć autorskie piosenki IVO ?Bujaj się mała? i ?Kot? oraz wiele innych, które powstały we współpracy z warszawskim producentem St. Elmo. (Koncert 29 stycznia o godz.20, bilet 40 zł)

Print Friendly, PDF & Email