Z końcem lutego ruszy Miedzywojewódzka Liga Juniorów w Boksie

Z końcem lutego ruszają rozgrywki Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów w Boksie na 2022 rok. Mają one na celu wyłonienie drużynowego mistrza Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów, popularyzację pięściarstwa w województwach świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim. Organizatorem rozgrywek będą Okręgowe Związki Bokserskie: Świętokrzyski, Lubelski i Podkarpacki.
W rozgrywkach ligowych będą mogli stratować juniorzy i zawodnicy będący drugi rok kadetami. Gdy junior ukończy 18 lat, będzie też mógł krzyżować rękawice z zawodnikiem będącym pierwszy rok młodzieżowcem lub seniorem, ale na zasadach walki w kategorii juniorskiej.
W rozgrywkach ligowych będą mogli uczestniczyć zawodnicy reprezentujący tylko swoje województwa. Zawody rozgrywane będą w 10 kategoriach wagowych: 54 kg. 57 kg, 60 kg, 63,5 kg, 67 kg, 71 kg, 75 kg, 80 kg, 86 kg, 92 kg. W przypadku braku zawodnika w wymienionych kategoriach wagowych, dopuszczać się będzie możliwość wystąpienia zawodników w kategoriach wagowych 46-48 kg, 51 kg, +92kg lub zdublowania podstawowych kategorii wagowych do trzech przypadków, lecz tylko za porozumieniem z gospodarzem zawodów. Walki trwać będą 3 rundy po 3 minuty z przerwami jednominutowymi, a w przypadku kobiet 3 rundy po 2 minuty z jednominutowymi przerwami między rundami.
Zgłoszenia do meczu (podając wagę i rok urodzenia zawodników) będzie przesyłał gospodarz zawodów w nieprzekraczalnym terminie na cztery dni przed zawodami. Odpowiedź gości lub uzgodnienie walk w poszczególnych kategoriach musi odbyć się do dwóch dni przed meczem. W przypadku braku porozumienia lub absencji zawodnika drużyna otrzymuje punkty walkowerem (3 pkt). W każdej wadze oceniać się będzie zawodników według punktacji: wygrana ? 3 pkt.; remis ? 2 pkt.; przegrana ? 1pkt. W każdym meczu ogłaszany będzie także wynik: wygrana ? 3 pkt.; remis ? 2 pkt.; przegrana ? 1 pkt. Koszty organizacyjne meczów pokrywane będą przez OZB oraz gospodarza zawodów.
Za zdobycie I miejsca drużyna oraz zawodnicy otrzymają złoty medal, za zdobycie II miejsca srebrny, a za zdobycie III miejsca brązowy medal.