Oldboje KSZO jadą na mistrzostwa Polski

Byli piłkarze KSZO wystartują w XXXI Mistrzostwach Polski Oldbojów w Halowej Piłce Nożnej. Zawody organizuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu, a zawody rozegrane zostaną w hala widowiskowo-sportowej tamtejszego OSiR oraz hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kroczycach. Mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach od 29 do 30 stycznia.

Pierwszego dnia zawodów toczone będą rozgrywki w czterech grupach eliminacyjnych A, B, C i D, a drugiego dnia finały grupowe i faza pucharowa mistrzostw. Późnym popołudniem zaplanowano mecze o 3 i 1 miejsce, a później już tylko wręczenie nagród i pucharów. W przerwie zaplanowano pokazowy mecz młodzików Football Academy Zawiercie i KP Warta Zawiercie.

Oldboje KSZO zagrają na mistrzostwach Polski w Zawierciu w takim oto składzie: Marcin Wróbel, Tomasz Dymanowski, Kamil Chadała, Klaudiusz Łatkowski, Rafał Barański, Radosław Mikołajek, Radosław Kardas, Jarosław Sarna, Dariusz Piwowarek, Michał Kotwa, Tomasz Żelazowski. W zespole z przyczyn rodzinnych zabrakło Andrzeja Kobylańskiego i przyczyn służbowych Dariusza Pietrasiaka.

W poprzednich mistrzostwach, w 2020 roku, z rywalizacji nasi piłkarze odpadli po rozgrywkach grupowych. Zremisowali w nich z zespołem z GSM Nasz Dom z Rudy Śląskiej 5:5, przegrali z pięciokrotnym mistrzem Cracovią i Polonią Bytom po 2:5 oraz wygrali z czterokrotnym triumfatorem rozgrywek Widzewem Łódź 9:3. Zajęli trzecie miejsce w grupie, które nie dawało awansu do dalszych gier. Natomiast Pogoń Szczecin obroniła tytuł. W finale turnieju ?Portowcy? wygrali 3:2 z rywalami z Rudy Śląskiej. Trzecie miejsce zajął Hutnik Kraków. Klasyfikacja mistrzostw przedstawiała się następująco: 1.Pogoń Szczecin; 2.GSM NASZ DOM Ruda Śląska; 3.Hutnik Kraków; 4.Włókniarz Wrocław; 5/6.Cracovia Kraków i Zagłębie Dąbrowskie; 7/8.Gwarek Zabrze i Westovia Tarnów; 9/10. GKS Jastrzębie i Warta Zawiercie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *