Karol Ziółkowski i Cezary Skuza coraz wyżej w rankingu Polskiego Związku Teqballu

W hali Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach odbyły się I Mistrzostwa Województwa w Teqbalu. Ostrowiec Świętokrzyski reprezentowali dwaj zawodnicy na co dzień trenujący w powstającej sekcji teqbalu AP KSZO Galacticos – Karol Ziółkowski, sklasyfikowany na 10 pozycji w rankingu krajowym Polskiego Związku Teqbalu oraz Cezary Skuza. Obaj wystąpili w kategorii singla oraz wspólnie w deblu.

Okazało się, że Podkowa Teqball Club i Teqball Team Władysławowo zostali triumfatorami Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Teqball. Rywalizowało 30 graczy z całej Polski, którzy zmierzyli się w walce o tytuł dla najlepszej drużyny i singlisty województwa świętokrzyskiego.

Głównym celem imprezy było propagowanie teqballu wśród mieszkańców miasta i regionu, dlatego w zawodach nie mogli wziąć udziału gracze sklasyfikowani wyżej niż 15. miejsce w rankingu PZTEQ. Ta zasada nie obowiązywała jednak kobiet oraz osób z województwa świętokrzyskiego, dlatego w turnieju mógł wziąć udział 10. najlepszy gracz w Polsce, pochodzący z Ostrowiec Świętokrzyski Karol Ziółkowski. Do rywalizacji przystąpiła także obecna wicemistrzyni świata Paulina Łężak

Gościem specjalnym wydarzenia był ambasador teqballu Paweł Golański.

Oto wyniki:

Singiel: 1.Mateusz Stępniewski; 2.Karol Ziółkowski; 3.Konrad Tarkowski

Debel: 1.Franciszek Tusiński & Krystian Michalczyk; 2.Mateusz Stępniewski & Paweł Sokołowski; 3.Piotr Pinkiewicz & Konrad Tarkowski

 Sądzimy, że gdyby był bardziej korzystny dla Karola Ziółkowskiego terminarz zawodów, to z pewnością wywalczyłby złoto, a tak wprost po zakończonym meczu deblowym musiał stanąć do walki o tytuł mistrzowski z Mateuszem Stępniewskim z Władysławowa i już na początku meczu finałowego przegrywał 1:5. Karol wraz z Cezarym Skuzą zajęli w deblu 4 miejsce. Gonił później wynik, ale ostatecznie uległ rywalowi 9:12. W sumie zawody były dla naszych graczy udane, bo Karol awansował na 9 pozycję w rankingu krajowym, a Czarek awansował w nim o 14 miejsc – z 63 na 49 miejsce.

Cieszymy się, że dobrze wyszkolony technicznie Karol jest jednym z czołowych graczy teqballa w Polsce, a jego śladem podaża  Czarek.

Grę deblową wygrał duet Podkowa Teqball Club: Franciszek Tusiński i Krystian Michalczyk, którzy w finale pokonali 12:8 parę z Władysławowa Mateusz Stępniewski, Paweł Sokołowski.

Gościnnie wystąpił dyrektor sportowy Korony Kielce, a jednocześnie ambasador Polskiego Związku Teqballa, Paweł Golański, który rozegrał pokazowy mecz z wicemistrzynią świata Pauliną Łężak.

Teqball to dyscyplina sportu, polegająca na odbijaniu piłki (nogami, ciałem lub głową ? podobnie jak w piłce nożnej) tak, by trafiła ona w specjalnie zaprojektowany dla tego sportu stół, po stronie przeciwnika. Sport ten wymyślony został w roku 2014 przez dwóch węgierskich miłośników piłki nożnej: Gábora Borsányiego i Viktora Huszára.

Organizatorami zawodów byli: PZTEQ, Korona Kielce, Politechnika Świętokrzyska, AZS PŚ. Patronat sprawowała  Anna Krupka – Ministerstwo Sportu i Turystyki, partnerem technicznym był Stawecki Holding, partnerem KKP Korona, Stowarzyszenie Sport CK, Kielecki Futbol Turniej Grudniowy trójek piłkarskich. Nagrody ufundowała Victory Trofea.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *