Czy do kolejnej opuszczonej hali wróci życie? Nabywca chce tam uruchomić produkcję

W minionym tygodniu, w Urzędzie Skarbowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się licytacja komornicza nieruchomości przemysłowej, składającej się z hali produkcyjno ? magazynowej
o powierzchnia zabudowy 1.355 m kw., posadowionej na działce o powierzchni ,4871 ha, położnej przy ul. Jana Samsonowicza.

Budynek został wybudowany w 1975 roku, a od blisko 10 lat nie była prowadzona w nim działalność gospodarcza. Z każdym kolejnym rokiem rosło zadłużenie na tej nieruchomości, dlatego  procedura egzekucyjna stała się faktem. Dużą rolę w znalezieniu inwestora dla tego miejsca odegrało miasto. Nowym właścicielem terenu ma szansę stać się firma przemysłowa, która w opuszczonej hali zamierza uruchomić działalność produkcyjną. Takie działania na pewno będą wiązać się z uporządkowaniem terenu i stopniowym remontem hali.
– Jesteśmy aktywni we współpracy z komornikami i syndykami prowadzącymi na terenie miasta swoje procedury egzekucyjne czy upadłościowe. Zawsze przyświecają nam przy tym dwa cele. Pierwszy to powrót życia gospodarczego do takiego miejsca. Drugi to odzyskanie do budżetu gminy wierzytelności po sprzedaży upadłego majątku. Naszym największym sukcesem do tej pory było pozyskanie inwestora na teren upadłych walcowni na Starej Hucie. Dziś w tej lokalizacji z powodzeniem działają Walcownie Ostrowieckie WOST S.A. W minionym roku wspieraliśmy dużego i solidnego inwestora w zakupie od syndyka sporej nieruchomości o powierzchni 6 ha i hali o powierzchni 4.000 m kw. przy ul. Ignacego Boernera. Również przy tej samej ulicy kolejna opuszczona hala zyskała nowego właściciela i także ma szansę na remont ? mówi Jarosław Górczyński, Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.
-Pozyskiwanie inwestorów do starych i opuszczonych obiektów poprzemysłowych, często od lat nieużytkowanych i rozkradzionych, jest bardzo trudnym i czasochłonnym zadaniem. Mamy przegląd kontaktów biznesowych i drogą analizy staramy się dopasować takie nieruchomości do potrzeb inwestorów. Na terenie miasta znajduje się jeszcze kilka nieruchomości poprzemysłowych, które są w orbicie naszych działań ? wyjaśnia prezydent miasta.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *