Szalony dzień 23-latka

W dniu 15 lutego 2022 r., ok. godz. 18.40, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Bodzechowie prawdopodobnie ?nietrzeźwa młodzież robi sobie wyścigi samochodowe?.

-Mundurowi z Komisariatu Policji w Ćmielowie, w trakcie dojazdu na miejsce, zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd i uciekającego na widok radiowozu mężczyznę ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Kunów, poszukiwany przez ostrowiecki sąd celem odbycia kary kilku dni pozbawienia wolności za popełnione wykroczenie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował on pojazdem marki Ford mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Poza tym w toku dalszych czynności stróże prawa ustalili, że człowiek ten, tego samego dnia, w sklepach spożywczych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego i Szewny wspólnie ze znajomym dokonał kradzieży zuchwałej na łączną kwotę blisko 350 złotych.

Policjanci odzyskali część skradzionego towaru. 23-latek zgodnie z nakazem doprowadzenia trafił do aresztu śledczego. Wkrótce także drugi mieszkaniec powiatu ostrowieckiego ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za kradzież zuchwałą przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *