16-latek uciekał passatem przed policjantami

W dniu 20 lutego 2022 r., przed godz. 23, w Sobowie na drodze wojewódzkiej W755, ożarowscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli osobowego volkswagena. Kierujący passatem zignorował policyjne sygnały oraz wydawane polecenia i podjął ucieczkę.

-Auto kierowane przez 16-latka, zostało zatrzymane na terenie sadów w powiecie sandomierskim ?mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna ?Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. W pojeździe znajdowało się również dwóch pełnoletnich mężczyzn w wieku 19 i 41 lat. Żaden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci ustalili, że samochód należał do 19-latka z powiatu ostrowieckiego, który w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W policyjnych bazach danych brak było jakichkolwiek informacji dotyczących volkswagena. 19-letni właściciel zeznał, że sprowadził pojazd kilka miesięcy wcześniej z Niemiec i do tej pory nie zarejestrował. Tablice rejestracyjne znajdujące się na tym pojeździe należały do zezłomowanego audi.

Passat został odholowany na policyjny parking, a dorośli mężczyźni przesłuchani. Po 16-latka zgłosiła się matka. Do Komisariatu Policji 39-latka przyjechała osobowym Fordem. Jak się okazało, nie powinna wsiadać za kierownicę, bo stare prawo jazdy straciła za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i nie uzyskała nowego prawa jazdy. Sprawy będą miały swój finał w sądzie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *