Piłkarze KSZO 1929 zremisowali w sparingowym meczu z Wisłą Sandomierz

Mecz sparingowy. *KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Sandomierz 2:2 (2:0).

KSZO (I połowa): Szymkowiak – Szela, Sylwestrzak, Camargo, Szymański – Brągiel, Stefanowicz, Lipka, Nawrot, Czernysz – Martinez.

KSZO (II połowa): Burek – Szela (73.Lenard), Sylwestrzak, Zając, Szymański – Żurek, Lipka, Stefanowicz (73.Zdyb), Nawrot, Martinez (70.Czernysz) – Grudziński.

Ostrowiecka jedenastka w I połowie wyraźnie górowała nad Wisłą, która praktycznie ani razu nie zagroziła naszej bramce strzeżonej przez Karola Szymkowiaka.  Inna sprawa, że dość pewnie poczynała sobie defensywa KSZO. Podopieczni trenera Rafała Wójcika strzelili w tej części gry dwoma, bardzo podobne do siebie gole, po prostopadłych podaniach z głębi pola. Najpierw, w 15 min., podanie Macieja Stefanowicza wykorzystał Dariusz Brągiel. Niespełna dziesięć minut później Kolumbijczyk Arleison Martinez podał do wybiegającego na czystą pozycję strzelecką Jarosława Czernysza, który wymanewrował bramkarza Wisły i strzałem do pustej bramki podwyższył rezultat spotkania.

W II połowie goście doprowadzili do remisu, zdobywając gole w 62 min. i w 80 min. bezpośrednio z rzutu wolnego. Do siatki naszje bramki trafiali odpowiednio Wiktor Rękas i Jakub Janik. Co ciekawe, w ekipie Wisły gra obecnie aż pięciu, byłych piłkarzy naszego klubu. Są to: Damian Mężyk, Dariusz Partyka, Fabian Burzyński, Kamil Bełczowski i Władysław Kudriawcew.

W dzisiejszym meczu w naszej ekipie z powodu urazów nie wystąpili: Jakub Pawlik, Kacper Dereń, Szymon Kuzior, Łotysz Armans Galajs, a także Tomasz Persona, który ucierpiał w jednym ze starć sobotniego meczu z Chełmianką.

W sobotę, 26 lutego, o 11.00 nasi piłkarze zmierzą się ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim Natomiast 5 marca, w sobotę o godz. 13, w 1/8 Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu województwa piłkarze KSZO1929 zagrają w Nowinach z czwartoligowym GKS.