Samorząd stawia na edukację. Wręczono 318 stypendiów za wyniki w nauce i współzawodnictwo sportowe

Zgodnie z deklaracjami prezydenta Jarosława Górczyńskiego ostrowiecki samorząd gminny stawia na edukację dzieci i młodzieży. Najlepszym przykładem była kolejna transza stypendiów naukowych i sportowych, która trafiła do uczniów szkół podstawowych. Łącznie przyznano aż 318 stypendiów w kwocie 200 zł.

Otrzymali je uczniowie klas IV ? VIII, którzy uzyskali średnią ocen  za pierwszy semestr minimum – 5,2, ale także ci, którzy wykazali się we współzawodnictwie sportowym.

– Dziś wręczamy symbolicznie sześćdziesiąt stypendiów dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14, która moim zdaniem jest doskonale prowadzona przez dyrektor Katarzynę Goworek i kadrę nauczycielską, co widać po wynikach uczniów- mówił prezydent Jarosław Górczyński. Po raz kolejny potwierdzamy, że inwestycja w przyszłość jest najważniejsza. Izaaka Newton powiedział, że to co wiemy jest wielkości kropli, a to czego nie wiemy jest oceanem. Warto więc zawsze się doskonalić i powiększać swoją wiedzę.

Prezydent przypomniał, że oprócz stypendiów w wysokości 200 zł, dziesięciu najlepszych uczniów z ostrowieckich szkół we wrześniu minionego roku odebrało stypendia w wysokości 10. 000 zł i tak też będzie w 2022.

– Na dodatki mogą też liczyć nauczyciele, którzy pracują z tak zdolnymi uczniami i rozwijają ich pasję- mówi prezydent. To wszystko składa się na ogólny program, który dotyczy ostrowieckiej oświaty. Liczymy, że już pandemia nie pokrzyżuje planów i nauka będzie się odbywać stacjonarnie, a my wrócimy do specjalnych dodatkowych zajęć z myślą o uczniach ostrowieckich szkół.

Obecny na rozdaniu stypendiów w PSP Nr 14 prezydent Jarosław Górczyński przypomniał, że wyróżnikiem tej placówki jest nauka matematyki i wyrabianie w uczniach zasad logicznego myślenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *