Oczy kibiców piłki wodnej zwrócone na warszawski basen. ?Final Six? z waterpolistami KSZO

Jak pamiętamy, waterpoliści KSZO pokonali Neptuna Łódź i po tym meczu kwalifikacyjnym awansowali do Turnieju Finałowego Pucharu Polski, który rozegrany zostanie w najbliższy weekend, w dniach od 26 do 27 lutego, w Warszawie na basenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W pierwszym meczu ?Final Six? KSZO zmierzy się z nie byle kim, bo ekipą WTS Polonią Bytom. Przez pewne fragmenty nasz zespół w Ostrowcu Świętokrzyskim grał z bytomianami, jak równy z równym. W Warszawie co prawda ostrowczanie nie stoją na z góry straconej pozycji i na pewno będą walczyć z całych sił, tym bardziej że wyciągnęli chyba z tej przegranej wnioski, ale realnie o wygraną będzie niezwykle trudno. Można śmiało wysnuć tezę, że  formuła Pucharu Polski nie jest dla nas korzystna.

W innym spotkaniu ćwierćfinałowym Waterpolo Poznań zagra z Alfą Gorzów Wielkopolski. Zwycięzca meczu WTS Polonia Bytom – KSZO w półfinale zmierzy się z AZS Uniwersytet Warszawski, a wygrany z konfrontacji Waterpolo – Alfa z ŁSTW Łódź. Jak łatwo przewidzieć, wygrani półfinałów zagrają o 1, a przegrani o 3 miejsce. Natomiast pokonany w meczu ćwierćfinałowym WTS Polonia Bytom – KSZO zagra o 5 miejsce z pokonanym meczu Waterpolo Poznań – Alfa Gorzów Wielkopolski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *