Rozjeżdżona ulica Romanowska

Mieszkańcy ulicy Romanowskiej w Chmielowie (gmina Bodzechów) od kilku lat cierpliwie znoszą budowę mostu kolejowego w pobliżu swoich domostw. Tak długotrwała budowa i na sporą skalę wiąże się z wieloma uciążliwościami. Droga licząca około 600 metrów biegnąca wzdłuż ich posesji, została rozjeżdżona.

Przy wzmożonych opadach deszczu ciężko nią przejechać, nie wspominając już o pokonaniu drogi suchą stopą.
Z informacji uzyskanych z Urzędu Gminy w Bodzechowie wynika, że na tym terenie trwa nie tylko budowa mostu kolejowego, ale także gazociągu. Wykonawcy tych inwestycji korzystają z ulic  Romanowskiej i Polnej.
Na spotkaniu przedstawicieli gminy Bodzechów i wykonawcy gazociągu zostało ustalone, że w ciągu najbliższych dni wykonawca gazociągu naprawi drogę. Docelowo za 3 miesiące po zakończeniu budowy mostu, droga zostanie odtworzona do stanu pierwotnego. W dalszej perspektywie gmina Bodzechów ma w planach budowę wodociągu do posesji usytuowanej przy ulicy Romanowskiej.
Na tę chwilę przy ul. Romanowskiej jest 6 domów, połowa z nich jest zamieszkana. Gmina na inwestycję będzie się ubiegać o środki z programu Polski Ład.  

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Rozjeżdżona ulica Romanowska

 • 26 lutego 2022 at 07:55
  Permalink

  planując tak poważne prace budowlane,obowiązkowe jest przygotowanie bezpiecznego dojazdu do placu budowy a nie naiwne liczenie że „jakoś się dojedzie” – wystarczyło ułożyć prowizoryczny dojazd po betonowych płytach ułożonych na tym miękkim terenie a przecież takich zdemontowanych używanych płyt z betonu,w Ostrowcu, nie brakuje

  Reply
  • 26 lutego 2022 at 11:17
   Permalink

   Zgadza się , ktoś zupełnie olał mieszkańców tej ulicy . W innych częściach Chmielowa asfalt kładzie się nawet 2 razy w ciągu pięciu lat bo mieszka tam akurat ktoś z radnych , a tu każe się ludziom gumiaki zakładać i niech sobie radzą WSTYD !

   Reply
 • 27 lutego 2022 at 10:15
  Permalink

  Pan wójt to tylko ładnie się wypowiada o swoich wspaniałych inwestycjach, a na ul. Romanowskiej brak oświetlenia, kanalizacji, drogi. Czas się zatrzymał tam w miejscu – szkoda, że podatki nie.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *