Pomogli kobiecie. Miała problemy życiowe…

Na telefon służbowy dzielnicowego w powiecie ostrowieckim zadzwoniła kobieta, która twierdziła, że ma problemy życiowe i nie może sobie sama z nimi poradzić, po czym się rozłączyła.

-Podejrzewając, że rozmówczyni ma myśli samobójcze i może zrobić sobie krzywdę natychmiast do miejsca jej zamieszkania udali się mundurowi ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po krótkiej rozmowie dzielnicowi potwierdzili swoje przypuszczenia, wezwali załogę karetki pogotowia, która przetransportowała wymagającą opieki lekarskiej kobietę do specjalistycznego szpitala.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111. Pamiętajmy również, że w każdym powiecie funkcjonują instytucje, do których można zwrócić się o wsparcie w ciężkich chwilach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *