Cytobus wraca do Ostrowca Świętokrzyski na wiosnę

Cytobus czyli mobilny gabinet położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii już najwyraźniej poczuł wiosnę i wyrusza na szlak z profilaktyką raka szyjki macicy. W najbliższych dniach zawita do Ostrowca Świętokrzyskiego.

W cytobusie ? mobilnym gabinecie położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie można wykonać dwa bezpłatne badania podczas jednej wizyty: cytologię konwencjonalną i na podłożu płynnym ? co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek. Badania jest przeznaczone dla pań w wieku 25-59 lat w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy.

Do Ostrowca Świętokrzyskiego cytobus zawita 8 marca i stanie nieopodal Galerii Ostrowiec w godz. 14-18. Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 609 99 00 33. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

Jak zapewnia dr n.med. Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO, diagnostyka w cytobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. ? Nasz personel jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzegamy wszystkich zaleceń przeciwepidemicznych, mamy środki ochrony indywidualnej, maseczki, płyn do dezynfekcji, wymaz cytologiczny jest pobierany przy pomocy jednorazowych sterylnych zestawów, po każdym badaniu fotel ginekologiczny jest dezynfekowany. Umawiamy pacjentki na konkretną godzinę, żeby nie musiały czekać w kolejce ? wyjaśnia.

W cytobusie mieści się gabinet położnej, w którym znajduje się fotel ginekologiczny i niezbędne wyposażenie oraz wydzielona kabina higieny intymnej z bidetem i bieżącą wodą, aby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania. Gabinet położnej jest klimatyzowany.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *