?Solidarność?: Ostrowiecki PKS wymaga natychmiastowej pomocy finansowej

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ ?Solidarność? z głębokim niepokojem przyjmuje doniesienia o pogłębieniu się trudności finansowych w PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim S.A. W opinii związkowców, nasze przedsiębiorstwo, które objęte jest rządowym programem wspierania PKS-ów, zostało włączone w nadzór właścicielski PKP w ramach uzupełniania komunikacji kolejowej.

?Solidarność? uważa, że trwająca od lat restrukturyzacja spółki prowadzona jest przy dużym udziale i zrozumieniu pracowników. Wymaga jednak wsparcia finansowego. Bez tej pomocy wielomiesięczne wyrzeczenia załogi firmy mogą zakończyć się kompletnym niepowiedzeniem i upadkiem firmy.

Jak informuje Waldemar Bartosz ? przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego – NSZZ ?Solidarność? zaapelowała do organów państwa polskiego, przyjmującego odpowiedzialność za rozpoczęty program pomocy PKS-om o udzielenie prawem dozwolonej pomocy, np. w formie pożyczki właścicielskiej.

-W obliczu kryzysu komunikacji lokalnej wykluczającej duże obszary życia społecznego, pomoc dla istniejącej firmy przewozów pasażerskich powinna być społecznym priorytetem ? twierdzi Waldemar Bartosz.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “?Solidarność?: Ostrowiecki PKS wymaga natychmiastowej pomocy finansowej

  • 3 marca 2022 at 15:06
    Permalink

    Kaczor obiecywał nowe połączenia – niech ratuje

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *