Uszkodzony gazociąg. Ewakuacja szkoły (zdjęcia)

W czwartek, podczas prac przy remoncie ulicy Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim operator koparki uszkodził przyłącze gazowe. O zdarzeniu została zaalarmowana Państwowa Straż Pożarna, pogotowie gazowe i policja.
-Doszło do uszkodzenia przyłącza do budynku jednorodzinnego podczas prowadzenia prac remontowych ulicy Samsonowicza – mówi młodszy brygadier Tomasz Łyjak, zastępca komendanta PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Została ewakuowana szkoła i budynki mieszkalne, które były w strefie zagrożenia. Ewakuacja została przeprowadzona na dość krótki czas, gdyż zasuwa odcinająca dopływ do tego gazociągu znajdowała się przy rondzie. Gazownicy sprawnie ją zakręcili, zabezpieczyli miejsce. Po samoczynnym opróżnieniu gazociągu, zagrożenia już nie było, co potwierdziły mierniki i dzieci wraz z opiekunami, razem ponad 150 osób, mogły spokojnie wrócić do szkoły. Nie trzeba było im zapewniać tymczasowego schronienia.
Na miejsce zdarzenia przyjechały jednostki z JRG 1 i JRG 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim – 20 strażaków. Było także pogotowie gazowe i 2 radiowozy policyjne.  

Print Friendly, PDF & Email