Mistrzostwa okręgu i siła ostrowieckich pięści. 18 medali dla KSZO

W miniony weekend, w dniach od 12 do 13 marca, na ringu Kieleckiego Klubu Bokserskiego Rushh odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie. Wyłonieni zostali mistrzowie okręgu w kategoriach mężczyzn i kobiet. W ramach mistrzostw odbyły się również eliminacje do mistrzostw Polski kadetów i juniorów. Mistrzostwa wypadły okazale dla pięściarzy KSZO. Nasz klub zakończył rywalizację z dorobkiem 7 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowych medali.

W grupie młodzików w wadze do 40 kg nasz Oskar Kapusta pokonał 2:1 Jakuba Gołębiewskiego (Rushh Kielce). W bratobójczej walce w wadze do 66 kg Kamil Szczygieł zwyciężył 3:0 Dawida Durkę. W wadze do 46 kg Aleks Czarnecki po ładnej walce pokonał Bartłomieja Bernata z Ring Busko-Zdrój. Z kolei Jakub Górnisiewicz (52 kg) uległ 0:3 Franciszkowi Kułakowi ze Skalnika Wiśniówka.

W grupie kadetów w wadze do 70 kg Franciszek Gawot pokonał 3:0 Kamila Kałmuka z Rushh Kielce. Swoją walkę przegrał z kolei Jakub Paluch (60 kg) z Krzysztofem Siniakiem (Fighter Kielce).

W grupie juniorów w wadze do 63 kg już w I rundzie Julia Pilas odprawiła Patrycję Stępień z Rushh Kielce. W wadze do 86 kg także przed czasem, w III rundzie, Bartosz Klepacz uporał się z Oskarem Wojciechowskim ze Skalnika Wiśniówka. Daniel Kowalski (67 kg) uległ natomiast w walce z Jakubem Musiałem (Rushh Kielce).

W grupie seniorów w wadze do 80 kg Kamil Niekłań pokonał w II rundzie Karola Kupisa z Rushh Kielce i w niedzielę walczył w finale z kadrowiczem, Danielem Adamcem. W wadze do 75 kg Piotr Żurek musiał uznać wyższość Patryka Głucha z Ring Busko-Zdrój.

W niedzielnych, finałowych  walkach kadetów w wadze do 70 kg Franciszek Gawot wygrał już w I rundzie z Erykiem Pierzchałą (Rushh Kielce). W wadze do 75 kg Oliwier Wierzchowski uległ 0:3 Karolowi Świerczewskiemu z Fightera Kielce.

W walkach juniorów Dawid Strzelecki (60 kg) wygrał z Wiktorem Salwą (Fighter Kielce). Przegrali natomiast swoje walki: Kamil Zając (80 kg) z Jakubem Kołomańskim (Rushh Kielce) i Bartosz Klepacz (86 kg) z Wiktorem Skibą (Ring Busko-Zdrój).

Sporo emocji dostarczyły walki seniorów. Daniel Surowiec (54 kg) stosunkiem głosów 2:1 pokonał Kacpra Fidosa (Skarżyski Klub Bokserski). Kamil Surowiec (60 kg) przegrał natomiast z Dawidem Budziszem (Skalnik Wiśniówka), a Kamil Niekłań (80 kg) nie sprostał i uległ w I rundzie utytułowanemu reprezentantowi Polski, Danielowi Adamcowi.

W punktacji klubowej zwyciężył Rushh Kielce ? 93 pkt. (10 złotych, 11 srebrnych, 5 brązowych medali) i znalazł się przed naszym KSZO ? 64 pkt. (7-7-4), Ringiem Busko-Zdrój ? 29 pkt. (5-3-0), Fighterem Kielce ? 26 pkt. (3-4-0), Skalnikiem Wiśniówka ? 21 pkt. (4-1-1), Skarżyskiem Klubem Bokserskim ? 12 pkt. (1-2-1), Walką Morawiuca ? 6 pkt. (0-2-0) i Starem 1926 Starachowice ? 1 pkt. (0-0-0).

Złote medale mistrzostw okręgu dla KSZO wywalczyli: Julia Pilas (juniorka), Oskar Kapusta (młodzik), Kamil Szczygieł (młodzik), Aleks Czarnecki (kadet), Franciszek Gawot (kadet), Dawid Strzelecki (junior), Daniel Surowiec (senior).

Po srebrne krążki sięgnęli: Jakub Górnisiewicz (młodzik), Dawid Durka (młodzik), Oliwier Wierzchowski (kadet), Kamil Zając (junior), Bartosz Klepacz (junior), Kamil Surowiec (senior), Kamil Niekłań (senior).

Brązowe medale zdobyli: Konrad Michta (kadet), Jakub Paluch (kadet), Daniel Kowalski (junior), Piotr Żurek (senior).

Punkty do klasyfikacji zespołowej wywalczyli również: Katarzyna Górnisiewicz (młodziczka), Joanna Orłowska (kadetka) oraz seniorki i seniorzy: Gabriela Surowiec, Natalia Stolarek, Aleksandra  Szczodrak, Albert Orzeł, Andrzej Kołton.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *