Dobro powraca (zdjęcia)

Jak przyznaje dyrektor PSP Nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim Katarzyna Goworek, to co się dzieje obecnie na Ukrainie bardzo porusza wszystkich, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Stąd też bardzo duża grupa osób odpowiedziała na apel wolontariuszy oraz przedstawicieli PCK o pomoc.

-Obecnie zbieramy karmę dla zwierząt, które są sprowadzane z Ukrainy -mówi dyrektor PSP Nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Katarzyna Goworek. Ale przede wszystkim zbieramy żywność dla uchodźców. Najpierw ją u nas segregujemy, pakujemy, opisujemy i przewozimy, tak aby odciążyć PCK, który ma w tej chwili bardzo dużo pracy. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, jednego dnia brakuje jogurtów, innego dnia czegoś innego. Zanim przeznaczymy jakąś kwotę na konkretne artykuły, to wcześniej koordynatorki akcji kontaktują się z przedstawicielami PCK, aby dopytać, co jest w danym momencie potrzebne. Bardzo dużą popularnością cieszy się akcja pieczenia ciast na pomoc uchodźcom. Bardzo dużo dzieci i rodziców się włącza w akcję. Trudno byłoby wymienić wszystkich darczyńców, bo jest ich tak dużo. Z jednej strony chętnie są pieczone ciasta, a z drugiej wszyscy kupują ciasta. Wszyscy mają poczucie, że idzie to szczytny cel.

Dzięki akcji pieczenia ciast na tę chwilę udało zebrać się ponad 2,5 tysiąca złotych. Akcja pieczenia ciast i ich sprzedaży w szkole przez uczniów będzie kontynuowana.

-Tylko po dwóch dniach akcji młodzież zebrała ponad 2,5 tysiąca złotych – podkreśla dyrektor. Na razie pieniądze te są złożone w sejfie. Zanim je wydamy skontaktujemy się z koordynatorami akcji, aby to była pomoc celowa.

Wśród zaangażowanych osób, które upiekły ciasta, babeczki, pączki, oponki, rurki, nie zabrakło rekordzistki, która tylko na jeden dzień akcji przyniosła aż 6 wypieków.

-Najwspanialsze jest to, że osoba, o której mówimy, często sama boryka się z trudnościami finansowymi – mówi dyrektor. My również jak robimy różne akcje, staramy się pamiętać o tej rodzinie, bo to jest rodzina która potrzebuje naszego wsparcia. I my wspieramy ich, ale jak mamy zbiórki tego typu, to są pierwsi, czyli jak widać dobro powraca.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *