Na podwójnym gazie, z narkotykami, z próbą ucieczki?

W dniu 13 marca 2022 r., w miejscowości Nietulisko Duże, policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Kunów, który wsiadł za kółko pojazdu marki Audi mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

W dniu 12 marca 2022 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Bocznej, mundurowi podjęli interwencję wobec 21-letniego kierowcy peugeota. Mieszkaniec gminy Waśniów kierował autem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W dniu 13 marca 2022 r., ok. godz. 21.30, w Jakubowicach, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej komendy próbowali zatrzymać do kontroli drogowej osobowego hyundaia za przekroczeni prędkości o 53 km/h w obszarze zabudowanym. Kierujący zignorował wydany przez policjanta sygnał do zatrzymania i próbował uciekać.

-Pojazd został zatrzymany po kilkuset metrach ?mówi mł. asp. Katarzyna Czesna Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Za kierownicą siedział 22-latek z gminy Wojciechowice. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Jednak w trakcie kontroli wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto w samochodzie przewoził trójkę znajomych.

22?latek przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h, nie zatrzymał się do kontroli i nie posiadał uprawnień do kierowania, będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 11 marca 2022 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Bałtowskiej, policjanci z wydziału kryminalnego, w trakcie prowadzonych czynności, ujawnili przy 22-letnim kierowcy volkswagena porcję białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina.

-Ostrowczanin został zatrzymany i przewieziony do komendy ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policjanci podejrzewając, że 22-latek prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków, zabezpieczyli od niego próbki krwi do dalszych badań laboratoryjnych.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych. Niewykluczone, że odpowie również za jazdę pod wpływem narkotyków.

Print Friendly, PDF & Email