Sobota ze Zdrowiem

W ramach cyklicznej akcji ?Sobota ze Zdrowiem? kilkadziesiąt mieszkańców osiedli Ogrody, Złotej Jesieni oraz Stawki odebrało zaproszenia na bezpłatne badania profilaktyczne. Tym razem będzie to badanie kreatyniny i GFR. Akcja jest prowadzona przy wsparciu Joanny Pikus radnej Rady Miasta oraz Łukasza Dybca, radnego Rady Powiatu, a także Stowarzyszenia ?Eldorado? i proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego, dr Marka Kumóra.

-Tym razem chcieliśmy zachęcić mieszkańców do zadbania o nerki. Proponowane przez nas badania pozwolą na określenie prawidłowości ich funkcjonowania. Nasza cykliczna akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, stąd też staramy się każdorazowo proponować inne badania, tak aby większa ilość osób mogła korzystać z bezpłatnej profilaktyki ? mówią radni: Joanna Pikus i Łukasz Dybiec.

Zaproszenia mieszkańcy odbierali po uprzednich zapisach telefonicznych. Zaproszenie jest ważne jeden miesiąc. Mieszkańcy chwalili akcję.

-Takie akcje pomagają w kontrolowaniu swojego zdrowia. Jest to bardzo ważne. W poradniach nie wszyscy lekarze chcą dawać skierowania na badania na NFZ, a prywatnie są one dosyć kosztowne i zwyczajnie ludzi nie stać. Na wizyty u specjalistów też czeka się bardzo długo. Dlatego takie akcje są bardzo potrzebne ? mówiła jedna z mieszkanek.

Partnerami akcji są samorządy osiedlowe Złotej Jesieni, Stawki i Ogrody.

Print Friendly, PDF & Email