Kobiety zdominowały konkurs ?Pisanie jest sztuką?. Poznaliśmy laureatki (zdjęcia)

Paulina Sitarska zwyciężyła w drugiej edycji konkursu kaligraficznego ?Pisanie jest sztuką?, organizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego we współpracy z Urzędem Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uroczyste podsumowanie wraz z uhonorowaniem uczestników odbyło się w minioną środę w Ostrowieckim Browarze Kultury.

W gronie laureatek znalazły się również:  Jadwiga Myśliwska i Barbara Gratek (drugie miejsce ex aequo), Elżbieta Mazur i Kinga Szczygieł (trzecie miejsce ex aequo). Ponadto jury wyróżniło sześć prac, którymi autorkami były: Edyta Jamróz, Iwona Pająk, Małgorzata Sobieraj, Anna Mrozowicz, Krystyna Sadłowska i Marzena Madej.

– W tym roku, kiedy otaczający nas świat jest coraz bardziej okrutny, wszystkie elementy piękna, w tym te związane z kulturą języka należy eksponować i szczególnie zauważać- uważa  dyrektor CKU dr Aneta Pierścińska-Maruszewska. Piękny charakter pisma, jaki staramy się w tym konkursie doceniać, to również dużo informacji na temat naszej osobowości i charakteru.  

– Niestety sztuka pisania zanika- przyznaje prezydent Jarosław Górczyński. Ponad 99 procent pism od mieszkańców, które trafiają na moje biurko jest napisanych na komputerze i wydrukowanych. Osobiście uważam, że jak ktoś napisze pismo odręcznie to świadczy o tym, że wkłada w to serce. Ten konkurs pokazuje, że są jeszcze osoby, które potrafią pięknie pisać.

Prezydent przyznał, że na pewno każdy z nas chciałby otrzymać list czy pocztówkę napisaną od najbliższych odręcznie w miejsce lakonicznego smsa-a. Dlatego też laureatów konkursu zaangażował do akcji pisania kartek świątecznych, które trafią do najróżniejszych osób i instytucji w imieniu władz naszego miasta.

Print Friendly, PDF & Email