Umowa na wykonanie basenu podpisana

Burmistrz Opatowa, Grzegorz Gajewski podpisał w minionym tygodniu umowę z Andrzejem Grygielem, prezesem nowosądeckiej firmy Grand, na wykonanie oczekiwanego od lat przez mieszkańców basenu na Kani.
-Obecny czas jest dla samorządów bardzo trudny i niepewny- mówi burmistrz. Ciężko jest przewidzieć cokolwiek na kilka tygodni do przodu, a przewidywać i działać trzeba. Dlatego też bardzo się cieszę, że po przezwyciężeniu niezliczonej ilości problemów i przeciwności, podpisaliśmy umowę na wykonanie basenu wraz z miejscami rekreacji na Kani. Wykonawcą basenu została nowosądecka firma GRAND, która zaproponowała kwotę nieco ponad 10,3 mln zł. To kwota o ok. 2 mln zł wyższa od tej, na którą byliśmy przygotowani, ale też o 3,5 mln zł niższa, niż kolejna oferta złożona w przetargu. Jesteśmy przygotowani finansowo, żeby te brakujące 2 mln złotych dołożyć z naszych własnych środków, bez potrzeby dodatkowego zadłużania gminy.
Na rewitalizację basenu na Kani mieszkańcy Opatowa i całej gminy czekali od ponad 20 lat. Teraz, jak podkreśla burmistrz, ten cel jest naprawdę blisko. 

Print Friendly, PDF & Email