Zostań lekkoatletą!

Lekkoatletyczny Uczniowski Klub Sportowy ?Czwórka? prowadzi nabór dziewcząt chłopców z roczników 2007-2009. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy, czwartki i piat kina obiektach Szkoły Podstawowej nr 14 na Stawkach.

Zajęcia prowadzą Janusz Ozdoba i Krzysztof Sidowski ? dziesięciokrotny medalista mistrzostw Polski, który reprezentował takie kluby, jak KSZO i UMKS Ostrowia.

Na treningi może uczęszczać każdy chętny. Klub nie pobiera żadnych składek. Odbywają się zajęcia biegowe, ale także wszystkie konkurencje techniczne królowej sportu, a więc skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem itp.

Działacze klubowi wierzą, że wraz z budową bieżni lekkoatletycznej na stadionie międzyszkolnym przy ulicy Żeromskiego zainteresowanie młodzieży uprawianiem lekkiej atlety będzie rosło w Ostrowcu Świętokrzyskim. To także ważne dla ostrowieckiej szkoły mistrzostwa sportowego, która prowadzi klasy lekkoatletyczne i która mogłaby zapraszać do swojego liceum uzdolnionych lekkoatletycznie absolwentów szkół podstawowych, trenujących właśnie w UKS ?Czwórka?.

Lekka atletyka ma bogate tradycje w naszym mieście. I choć samo jej uprawianie jest najważniejsze, bo daje wspaniałą podbudowę ogólnorozwojową dla sportowców, to wierzmy, że z roku na rok będziemy kultywować te tradycje i przywozić z ważnych imprez sportowych medale. Wielu lekkoatletów UKS ?Czwórka? jest już mistrzami okręgu świętokrzyskiego.

Print Friendly, PDF & Email