Fatalny wyjazd z parkingu i natychmiast pomoc

W dniu 21 marca 2022 r., o godz. 10.47, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ulicy Kilińskiego, 46-letnia kierująca pojazdem marki Renault, podczas wyjeżdżania z parkingu, zderzyła się z jadącym z lewej strony 15-letnim kierującym motorowerem marki Junak. Motorowerzysta został przewieziony do szpitala.

-Świadkiem tego zdarzenia drogowego był asp. sztab. Andrzej Woźnicki ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zdarzeniu do jakiego doszło na ul. Kilińskiego, brał udział osobowy Renault i motorowerzysta. Asp. sztab. Andrzej Woźnicki widząc zderzenie pojazdów natychmiast przystąpił do działania. Na początku sprawdził obrażenia ciała 15?latka, który kierował jednośladem, a następnie udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Tuż po tym stróż prawa zabezpieczył miejsce zdarzenia i zadzwonił na nr alarmowy 112, powiadamiając o wszystkim służby ratunkowe. Po chwili opiekę nad poszkodowanym przejęły postronne osoby, a funkcjonariusz nie tracąc czasu przystąpił do kierowania ruchem drogowym.

Asp. sztab. Andrzej Woźnicki pamiętał o słowach przysięgi, którą składał wstępując do tej formacji, udowadniając, że policjantem się jest, a nie bywa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *