Oddawali włosy dla Fundacji RakndRoll

Już po raz trzeci uczniowie i wolontariusze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawnej ?Samochodówki?) w ramach obchodzonego Tygodnia Profilaktyki Zdrowotnej zorganizowali akcję obcinania włosów dla Fundacji RakandRoll, na peruki dla osób poddanych terapii nowotworowej. W tej szlachetnej inicjatywie wzięło udział kilkanaście osób, które zdecydowało się na zabieg fryzjerski w szkolnych warsztatach CKZiU. W akcji uczestniczyły także uczennice PSP Nr 14 oraz PSP w Sarnówku.

-Już po raz drugi przyłączamy się do akcji. W naszej szkole wiele uczennic ma długie włosy, staram się je zachęcać by wnieść nieco zadowolenia w życie osób walczących z chorobami nowotworowymi ? mówi pedagog szkolny Izabela Kaszuba.

Uczennicę Kornelię Kaczmarczyk z II klasy nie trzeba było długo przekonywać. Chętnie do akcji włączyła się także Karolina Walczyk z IV klasy, która na obcinanie włosów przybyła z mamą. Dziewczynka już po raz trzeci przekazuje swoje włosy dla Fundacji.

-Jest niezwykle wrażliwym dzieckiem. Zawsze całą sobą angażuje się tam, gdzie potrzebna jest jakakolwiek pomoc -mówi mama Karoliny.

Wśród uczestniczek akcji była także Liliana Czarnecka z PSP w Sarnówku. Do CKZiU przybyła także z mamą. Jak mówiła lubi pomagać i dzielić się z innymi.

W akcję włączały się także mieszkanki miasta, które chętnie oddawały swoje włosy. Inni przynosili już wcześniej obcięte warkocze i przekazywali je na rzecz Fundacji. Warunkiem udziału było obcięcie minimum 25 cm włosów, które nie mogą być farbowane.

Przypomnijmy, że w ramach szkolnego Tygodnia Profilaktyki Zdrowotnej z początkiem marca br. zorganizowano akcję rozdawania pakietów do wymazów dla Fundacji DKMS, prowadzącej największy na świecie rejestr potencjalnych dawców szpiku.

Organizatorami i inicjatorami wydarzenia była kadra szkoły: Anna Gębura, pedagog oraz nauczyciele CKZiU – Magdalena Rafalska, Anna Tomaszewska, Dorota Borecka i Magdalena Majewska, a także uczniowie ? wolontariusze.

W imieniu starosty, Marzeny Dębniak uczestnikom szlachetnej akcji dziękowali: członek zarządu powiatu Agnieszka Rogalińska oraz Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady powiatu, którzy oprócz bardzo ciepłych i serdecznych słów, obdarowali wszystkich pamiątkowymi upominkami.

Print Friendly, PDF & Email