Oszukany na ?przedłużenie?

22-letni mieszkaniec gminy Kunów poinformował stróżów prawa, że padł ofiarą oszustów.

-Z jego relacji wynikało, że w dniu 28 marca 2022 r. telefonicznie skontaktowała się z nim kobieta, która podała się za pracownika jednej ze znanych przeglądarek internetowych ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Powiedziała, że wkrótce kończy się ważność bezpłatnego wyświetlania w Internecie wizytówki jego firmy i że w związku z tym powinien dokonać opłaty za możliwość kontynuowania ogłoszenia w wyszukiwarce. Po chwili, z uwagi na złą jakość połączenie zostało przerwane.

Kolejną rozmowę z 22-latkiem nawiązała inna kobieta, która przedstawiła się jako księgowa tej samej firmy. Mieszkaniec gminy Kunów chcąc by dane jego przedsiębiorstwa były widoczne w sieci, zgodził się na dokonanie wpłaty 399 złotych. Zgodnie z zapewnieniem rozmówczyni, mężczyźnie pozostało jedynie oczekiwanie na kuriera, który pobierze opłatę i przekaże stosowne dokumenty.

-W dniu 29 marca 2022 r., po godz. 16, do miejsca zamieszkania 22-latka przybył kurier, któremu mężczyzna za otrzymaną przesyłkę przekazał 399 złotych ?dodaje podkomisarz Ewelina Wrzesień. Po kilku minutach, kiedy mężczyzna zapoznał się z otrzymanymi dokumentami i sprawdził ich autentyczność, okazało się, że ?oferta? była zwykłym oszustwem. A za tego typu informację w sieci nie pobierana jest opłata.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi podczas zawierania umów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *