Ważny telefon z banku

W dniu 29 marca 2022 r., w godzinach popołudniowych, 36?letnia mieszkanka gminy Wojciechowice usłyszała od rzekomego przedstawiciela jednego z popularnych banków, że ktoś chciał pobrać na nią kredyt. Tajemniczy osobnik telefonował z numeru telefonu przypisanego do infolinii tego właśnie banku.

-W rozmowie, mężczyzna poinformował, że osoba o innych danych personalnych chciała złożyć wniosek o kredyt w jej imieniu oraz pobrać część pieniędzy z jej konta bankowego ?mówi mł. asp. Katarzyn Czesna Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Na szczęście sprawa ta została już zgłoszona na Policję, a czynności wykrywcze są już prowadzone. Jednak by nie utracić pieniędzy na koncie, 36-latka powinna zaciągnąć w banku kredyt, aby zamknąć poprzedni rachunek i zakończyć tamtą operację, która rzekomo miała być powodem tej rozmowy. Nieświadoma tego, że właśnie pada ofiarą przestępstwa, kobieta poszła do banku, gdzie postarała się o kredyt w kwocie 24 tysięcy złotych. Wypłaconą gotówkę, według instrukcji na bieżąco podawanych przez telefon, w rozbiciu na mniejsze kwoty wpłaciła w innym mieście przy użyciu wpłatomatu na podstawie kodów blik, podanych przez oszusta.

Kobieta po zakończeniu połączenia zadzwoniła na właściwą infolinię banku, gdzie dowiedziała się, że mężczyzna o podanych przez nią personaliach nie pracuje w tym banku. Wtedy dopiero zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Print Friendly, PDF & Email