Miejskie Centrum Kultury dla uchodźców z Ukrainy

Miejskie Centrum Kultury mieszczące się w Ostrowieckim Browarze Kultury zaprasza na film ?Luka? w ukraińskiej wersji językowej: ????? – ??????????? ???? ? LUCA?. Seanse zaplanowano na: 2 kwietnia (sobota) i 3 kwietnia (niedziela) o godzinie 11. Wstęp wolny.

– Ta propozycja jest skierowana nie tylko dla dzieci z Ukrainy, które przebywają w granicach administracyjnych Ostrowca Świętokrzyskiego, ale wszystkich, którzy będą w pobliżu nasze miasta w najbliższą sobotę i niedzielę- mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. Samo sprowadzenie filmu z ukraińskim dubbingiem nie jest rzeczą łatwą, ale nam się udało i zapraszamy na pierwsze dwa seanse. Jeśli ta propozycja się przyjmie na pewno jeszcze zaprezentujemy kolejny tytuł.

?Luca” to najnowsza animacja studia Disney/Pixar, której akcja rozgrywa się w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Pełen niezwykłych przygód film opowiada o dorastaniu dwójki przyjaciół. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, który upływa im na niekończących się przejażdżkach na skuterze i delektowaniu się lodami. Jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody.

Weekendowe seanse filmów dla najmłodszych, to nie jedyna propozycja MCK dla uchodźców z Ukrainy, którzy przed wojną za schronili się w naszym mieście.

-Od samego początku kryzysu wywołanego wojną w Ukrainie odbywają się u nas lekcję jeżyka polskiego dla uchodźców w wersji użytkowej- dodaje Jacek Kowalczyk. To propozycja dla osób od osiemnastego roku życia. Codziennie od godz.18.30 nauczyciele we współpracy z MCK prowadzą zajęcia, które mają nie tylko walor językowy, ale i kulturowy. Chcemy, żeby nasi goście czuli się dobrze w Ostrowcu.

W zajęciach językowych w MCK codziennie uczestniczy około 30-40 osób.

Print Friendly, PDF & Email