Donald Tusk odwiedził pizzerię w Ostrowcu. Rozmowy o sytuacji biznesu i podwyżki dla ?budżetówki? (zdjęcia, wideo)

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas dzisiejszej wizyty w regionie świętokrzyskim odwiedził m.in. Ostrowiec Świętokrzyski, by w zaciszu restauracji ?Primo? na os. Ogrody porozmawiać z jej właścicielem Pawłem Kaczmarczykiem o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się mali i średni przedsiębiorcy.

Prowadzący ostrowiecki biznes zaprezentował na swym przykładzie, jak w górę poszybowały ceny mediów i na przygotowanych zestawieniach szczegółowo omówił sytuacje prowadzonej przez siebie restauracji.

Nieco wcześniej Donald Tusk spotkał się z dziennikarzami w Starachowicach, gdzie skupił się na temacie proponowanej przez Platformę Obywatelską 20-procentowej podwyżki dla pracowników tzw. ?budżetówki?, czyli służby zdrowia, oświaty, kultury oraz urzędników.

– Zaczynam ten tydzień od wizyty w województwie świętokrzyskim w domu pary nauczycieli- mówił na konferencji prasowej w Starachowicach, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk. Pani Marta i pan Paweł, oboje pracują w szkole, więc biorąc pod uwagę dramatyczna sytuacje całej sfery budżetowej, która jest uzależniona od pieniędzy państwowych, które są nie duże najbardziej odczuwają panująca drożyznę i inflację. Chcemy zaproponować rozwiązania, które pozwolą przeżyć tym grupom zawodowym.  

Print Friendly, PDF & Email