„Drogówka” w akcji

W dniu 4 kwietnia 2022 r. na świętokrzyskich drogach trwała akcja „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze Policji prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości na wszystkich typach dróg.

-W ramach tych działań funkcjonariusze opatowskiej drogówki zatrzymali w Wojciechowicach 47-latka, który kierował osobowym Audi mając w organizmie prawie 1 promil alkoholu –mówi mł. asp. Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Mieszkaniec powiatu ostrowieckiego stracił już prawo jazdy. Dodatkowo będzie musiał się liczyć z wysoką karą finansową oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Opatowscy policjanci skutecznie eliminują z ruchu kierowców drastycznie naruszających przepisy. W dniu 3 kwietnia 2022 r., w Maruszowie, na drodze krajowej nr 74 skontrolowali osobową Hondę. Kierujący nią 28–latek przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 59 km/h. Mieszkaniec powiatu janowskiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić 1.500 zł mandatu karnego. Na jego koncie znalazło się również 10 punktów karnych.

W dniu 1 kwietnia 2022 r., krótko po godz. 13, w Lipniku, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego Volkswagenem.

-Okazało się, że 52–letni mieszkaniec gminy Lipnik wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie –mówi mł. asp. Katarzyna Czesna –Wójcik. Ponadto mężczyzna nie powinien był w ogóle decydować się na jazdę samochodem, ponieważ Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu nałożył na niego zakaz prowadzenia pojazdów w związku popełnionym wcześniej przestępstwem kierowania samochodem osobowym pod wpływem alkoholu. 52–latek ponownie stanie przed sądem.

Policjanci ostrzegają, że alkohol i brawura za kierownicą to ogromne niebezpieczeństwo. Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu kierujący naraża nie tylko swoje życie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Print Friendly, PDF & Email