Druhna Krystyna Nowak stale na posterunku

Podczas uroczystości przekazania decyzji o dodatku ratowniczym dla emerytowanych druhów OSP, która odbyła się w Kunowie, wśród zaproszonych była druhna Krystyna Nowak.
Jest pierwszą kobietą w powiecie ostrowieckim oraz w województwie świętokrzyskim, a być może w kraju, która odebrała tę decyzję. Druhna K. Nowak urodziła się w Nietulisku Małym. Tu też służyła przez 30 lat w miejscowej Ochotniczej Staży Pożarnej. Jest wyjątkową kobietą. Jak mówi, służba była jej pasją.


-Takie mam zamiłowanie. Dopóki zdrowie pozwoli, stale będę na posterunku. Ta praca dawała mi dużo satysfakcji. Lubię być aktywna –mówiła druhna K. Nowak.
Pani Krystyna wychowała dziesięcioro dzieci. Ma też szesnaścioro wnucząt i pięcioro prawnucząt. Jak wspomina, w wypełnianiu wszystkich obowiązków pomagał jej mąż. Nieustannie jest wierna przesłaniu Bóg. Honor. Ojczyzna. Do ubiegłego roku aktywnie działała także w miejscowym Kole Gospodyń Wiejskich. Obecnie pani Krysia też poświęca się temu, co lubi najbardziej – pracom w przydomowym ogrodzie oraz rękodziełu. Wykonuje z bibuły i innych materiałów palmy wielkanocne i ozdoby świąteczne.
Za swoją służbę w OSP została uhonorowana listem gratulacyjnym od ministra MSW iA, Mariusza Kamińskiego oraz wiceministra Macieja Wąsika, który przekazał druhnie poseł Andrzej Kryj. Podziękowania za spełnioną misję druhna Krystyna odebrała także od burmistrza Kunowa, Lecha Łodeja. 

 

Print Friendly, PDF & Email