Sukcesy pływackiej młodzieży KSZO

Bezkonkurencyjni

Pływacy KSZO wygrali zawody w ramach rozgrywanej w Kielcach II serii Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej i w klasyfikacji drużynowej powiększyli przewagę nad rywalami. W sobotę na podium stawali następujący pływacy KSZO:

50 m grzbietowy kobiet. *16 lat i starsze: 2.Sulik Alicja 31.21 *13 lat: 1.Gil Laura 32.27; 2.Kozub Amelia 33.60 *12 lat: 1.Sokół Sara 34.48; 3.Mikołajek Nikola 35.77

50 m grzbietowy mężczyzn: *16 lat i starsi: 2.Tomaszewski Aleks 27.50; 3.Radkiewicz Kajetan 27.56 *13 lat: 2.Budzeń Patryk 34.85; 3.Kalita Michał 35.11 *12 lat: 2.Giemza Paweł 35.75; 3.Gębusia Adam 40.18

400 m zmienny mężczyzn. *16 lat i starsi: 1.Radkiewicz Kajetan 4:39.07

 

100 klasyczny kobiet. *16 lat i starsze: 1.Kamińska Zuzanna 1:11.52; 2.Ofman Julia 1:15.04; 3.Sulik Alicja 1:17.80 *14 – 15 lat: 2.Karwacka Dominika 1:22.23 *13 lat: 1.Beksińska Amelia 1:21.62

100 m klasyczny mężczyzn. *16 lat i starsi: 1.Siembida Adam 1:08.28; 3.Wolski Jakub 1:12.67 *13 lat: 1.Batugowski Szymon 1:16.20 *12 lat: 1.Kuśmierz Igor 1:29.29

50 m motylkowy kobiet. *16 lat i starsze: 1.Sadłos Zofia 30.09; 2.Iżewska Gabriela 30.43 *14 – 15 lat: 1.Woźniak Beata 32.91; 3.Karwacka Dominika 34.56 *13 lat: 1.Beksińska Amelia 32.67; 3.Kozub Amelia 34.84 *12 lat: 1.Mikołajek Nikola 31.77; 3.Sokół Sara 34.09

50 m motylkowy mężczyzn. *16 lat i starsi: 1.Tomaszewski Aleks 26.00; 3.Wolski Jakub 27.61 *14 – 15 lat: 2.Tobiszewski Mikołaj 32.32 *13 lat: 1.Grzesik Franciszek 28.95 *12 lat: 1.Starachowski Maciej 33.86;  3.Kuśmierz Igor 36.84

200 m dowolny kobiet. *16 lat i starsze: 1.Iżewska Gabriela 2:11.77; 3.Celińska Małgorzata 2:16.62 *14 – 15 lat: 1.Woźniak Beata 2:17.35    *13 lat: Gil Laura 2:23.92 *12 lat: 1.Brzezińska Dominika 2:32.40

200 m dowolny mężczyzn. *16 lat i starsi: 1.Radkiewicz Kajetan 1:54.21; 3.Szeleźniak-Białkowski Julian 2:01.63 *13 lat: 1.Grzesik Franciszek 2:08.68; 3.Kalita Michał 2:25.06 *12 lat: 1.Starachowski Maciej 2:26.07

4×100 m zmienny kobiet. *16 lat i starsze: *KSZO 5 – 4:35.25 (Sulik Alicja, Kamińska Zuzanna, Sadłos Zofia, Szafrańska Malwina); 2.KSZO 3 – 4:49.80 (Zagraj Zuzanna, Ofman Julia, Latała Weronika, Iżewska Gabriela) *13 lat: 1.KSZO 1 – 5:06.76 (Gil Laura, Beksińska Amelia, Jama Michalina, Kozub Amelia); 2.KSZO 2 – 5:32.02 (Sulik Hanna, Bielecka Lena, Górniak Adrianna, Kisiel Julia) *12 lat: 1.KSZO 4 – 5:15.82 (Sokół Sara, Mikołajek Nikola, Staniszewska Maja, Brzezińska Dominika)

4×100 m zmienny mężczyzn. *16 lat i starsi: 1.KSZO 3 – 4:05.83 (Wolski Jakub, Siembida Adam, Tomaszewski Aleks, Szeleźniak-Białkowski Julian); 2.KSZO 5 – 4:19.05 (Radkiewicz Kajetan, Karaś Oskar, Michta Bartosz, Sojda Eryk) *14 – 15 lat: 2.KSZO 2 – 5:16.77 (Bezak Bartłomiej, Rdzanek Mikołaj, Tobiszewski Mikołaj, Wicha Antoni) *13 lat: 1.KSZO 1- 4:52.03 (Budzeń Patryk, Kalita Michał, Batugowski Szymon, Grzesik Franciszek) *12 lat: 1.KSZO 4 – 5:23.92 (Giemza Paweł, Kuśmierz Igor, Starachowski Maciej, Gębusia Adam)

W Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików

Zacięta rywalizacja do ostatnich wyścigów towarzyszyła rozegranym na pływalni „Rawszczyzna” zawodom okręgowym Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików. Świetnie w zawodach zaprezentowali się podopieczni Marcina Pilińskiego, którzy wywalczyli drugie miejsce w kategorii młodzików 12-letnich oraz podopieczni Mariusza Firmantego w kategorii młodzików 13-lat. W obu przypadkach ostrowczanie ustąpili miejsca jedynie pływakom UKS Gim 92 Ursynów Warszawa. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa ostrowieckich 12-latków, którzy w mniejszym składzie osobowym od warszawskiego klubu, w walce jakoby „Dawida z Goliatem” prowadzili wyrównaną walkę wielokrotnie wychodząc w trakcie zawodów na pozycję lidera, ostatecznie tracąc ją pechowo w ostatniej konkurencji.

W ostrowieckich zawodach uczestniczyło 192 zawodników z 17 klubów województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego.

Klasyfikacja Drużynowa Młodzików 12 lat: 1. GIM 92 Ursynów (10 825), 2. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (10 762), 3. Motyl Stalowa Wola (6 397), 4. Ikar Mielec (6 125), 5. Unia Busko Zdrój (6 037), 6. Korona-Swim Kielce (5 694), 7. Sokół Rzeszów (5 042), 8. Aquarius Lesko (4 343), 9. Orka MOSiR Kielce (4 315), 10. Delfinek Ustrzyki Dolne (2 544), 11. Wodnik Radom (2 323), 12. Delfin Tarnobrzeg (1 423), 13. Salos Cortile Kielce (1 407), 14. Centrum Staszów (971), 15. Swim2Win Krosno (895), 16. Fala Ropczyce (819), 17. Fregata Kolbuszowa (802).

Klasyfikacja Drużynowa Młodzików 13 lat: 1. GIM 92 Ursynów (15 165), 2. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (14 055), 3. Ikar Mielec (7 472), 4. Sokół Rzeszów (6 988), 5. Salos Cortile Kielce (6 904), 6. Korona-Swim Kielce (5 424), 7. Unia Busko Zdrój (4 853), 8. Delfinek Ustrzyki Dolne (4 724), 9. Motyl Stalowa Wola (4 596), 10. Orka MOSiR Kielce (4 308), 11. Delfin Tarnobrzeg (3 754), 12. Fregata Kolbuszowa (2 851), 13. Swim2Win Krosno (2 814), 14. Wodnik Radom (2 015), 15. Fala Ropczyce (1 819), 16. Aquarius Lesko (566), 17. Centrum Staszów (379).

Statystyka medalowa:

  1. GIM 92 Ursynów (17-12-10) 39
  2. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (10-12-9) 31
  3. Orka MOSiR Kielce (4-2-2) 8
  4. Korona-Swim Kielce (4-0-1) 5
  5. Sokół Rzeszów (1-1-4) 6
  6. Swim2Win Krosno (0-3-1) 4
  7. Unia Busko Zdrój (0-2-3) 5
  8. Salos Cortile Kielce (0-2-1) 3
  9. Ikar Mielec (0-1-2) 3

     10.Fala Ropczyce (0-1-2) 3

  1. Fregata Kolbuszowa (0-0-1) 1

Pływacy KSZO na podium:

Młodzik 12 lat

Dziewcząt, 100m motylkowy: 1. Mikołajek Nikola 1:15.57

Chłopców, 100m motylkowy: 2. Starachowski Maciej 1:17.23, 3. Kuśmierz Igor 1:21.33

Dziewcząt, 100m klasyczny: 1. Mikołajek Nikola 1:23.52

Dziewcząt, 200m grzbietowy: 1. Sokół Sara 2:43.03, 3. Staniszewska Maja 2:50.97

Chłopców, 200m grzbietowy: 2. Giemza Paweł 2:48.34

Dziewcząt, 400m dowolny: 2. Brzezińska Dominika 5:17.66, 3. Sokół Sara 5:18.94

Chłopców, 400m dowolny: 1. Starachowski Maciej 5:00.72

4 x 50m zmienny: 1. KSZO 5 (Sokół Sara, Mikołajek Nikola, Starachowski Maciej, Staniszewska Maja) 2:16.13

Dziewcząt, 100m dowolny: 1. Mikołajek Nikola 1:05.78

Chłopców, 100m dowolny: 3. Giemza Paweł 1:09.65

Dziewcząt, 200m klasyczny: 2. Mikołajek Nikola 3:06.79, 3. Brzezińska Dominika 3:08.28

Dziewcząt, 100m grzbietowy: 1. Sokół Sara 1:14.20

Chłopców, 100m grzbietowy: 2. Giemza Paweł 1:16.77

Chłopców, 200m zmienny: 1. Starachowski Maciej 2:42.73

4 x 50m dowolny: 3. KSZO 6 (Giemza Paweł, Gębusia Adam, Brzezińska Dominika, Kuśmierz Igor) 2:11.71

Młodzik 13 lat:

Chłopców, 100m motylkowy: 2. Grzesik Franciszek 1:04.09, 3. Batugowski Szymon 1:06.92

Dziewcząt, 100m klasyczny: 1. Beksińska Amelia 1:19.05

Chłopców, 400m dowolny: 3. Grzesik Franciszek 4:33.79

4 x 50m zmienny: 2. KSZO 1 (Gil Laura, Beksińska Amelia, Batugowski Szymon, Grzesik Franciszek) 2:05.40

Dziewcząt, 100m dowolny: 2. Gil Laura 1:02.46

Chłopców, 100m dowolny: 3. Grzesik Franciszek 57.09

Dziewcząt, 200m klasyczny: 1. Beksińska Amelia 2:52.96

Chłopców, 200m klasyczny: 2. Batugowski Szymon 2:47.82

Dziewcząt, 100m grzbietowy: 2. Gil Laura 1:09.78

Chłopców, 200m zmienny: 2. Grzesik Franciszek 2:24.08

4 x 50m dowolny: 2. KSZO 1 (Grzesik Franciszek, Beksińska Amelia, Gil Laura, Batugowski Szymon) 1:51.32

Print Friendly, PDF & Email