Logistyka w ostrowieckim Zespole Szkół nr 3 na medal!

Logistyków z THM zna już od jakiegoś czasu cała Polska. Udowadniają oni bowiem, że stanowią zgrany i silny team odnosząc liczne sukcesy w ogólnopolskich konkursach i olimpiadach logistycznych i spedycyjno-logistycznych.

W rankingu Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej zajmują oni 3. miejsce po pięciu edycjach zawodów.

W bieżącym roku szkolnym awansują na miejsce 2., a wszystko za sprawą  tegorocznych uczestników VI OOSL, a mianowicie: Macieja Czarneckiego, który stanął na podium zajmując drugie miejsce w kraju, Mateusza Dąbrowskiego oraz Bartłomieja Winiarskiego – laureatów VI edycji OOSL oraz finalistów: Eweliny Gogół, Natalii Morgaś, Pauliny Stachurskiej oraz Mateusza Wójcika. Laureaci i finaliści otrzymali cenne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Szczęśliwa Siódemka z THM została wyłoniona spośród kilku tysięcy zawodników z całej Polski. W etapie okręgowym młodzież rywalizowała z 805. uczestnikami ze szkół ponadpodstawowych wszystkich województw. Żadna szkoła w Polsce, nawet żadne województwo ogółem nie wprowadziło do finału tak licznej grupy co THM.

Pokonując tak silną konkurencję logistycy z ostrowieckiego Zespołu Szkół nr 3 osiągnęli olbrzymi sukces, który z roku na rok nie słabnie a wręcz przeciwnie umacnia się.

Opiekunem młodzieży jest pani Katarzyna Pastuszka – nauczyciel logistycznych przedmiotów zawodowych, która przygotowuje młodzież do zawodów podczas dodatkowych zajęć autorskim systemem wykraczającym zdecydowanie poza materiał podstawy programowej.

Za przygotowanie młodzieży do wszystkich sześciu edycji olimpiady pani Katarzyna Pastuszka otrzymała podziękowania od przewodniczącego Komitetu Głównego Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno –Logistycznej  prof. UG dr hab. Przemysław Borkowski oraz nagrodę od Polskiej Izby Spedycji i Logistyki wręczoną przez prezesa PISiL w Gdyni pana Marka Tarczyńskiego.

Komitet Główny OOSL stanowią oprócz prof. UG dr hab. Przemysław Borkowski z Katedry Ekonomiki Transportu UG, dr Magdalena Jażdżewska-Gutta z Katedry Handlu Zagranicznego UG, dr Adam Borodo z  Katedry Transportu i Handlu Morskiego i Zakładu Gospodarki Elektronicznej UG oraz dr Dariusz Weiland z Katedry Logistyki UG

Zakres tematyczny olimpiady to: podsystemy organizowania i monitorowania procesów w przedsiębiorstwie oraz w łańcuchu dostaw, formuły handlu zagranicznego,  systemy automatycznej identyfikacji towarów i monitorowania dostaw, metody optymalizacyjne w transporcie i magazynowaniu,  narzędzia informatyczne, służące do zarządzania w procesie zaopatrzenia i dystrybucji, rozwiązania logistyczne w konkretnych dziedzinach biznesu transportowego, międzynarodowe standardy i rozwiązania biznesowe,  ocena wskaźnikowa procesów transportowych i magazynowych, krajowe i międzynarodowe prawo transportowe,  terminologia fachowa w j. polskim i angielskim odpowiadająca w/w blokom programowym.

Młodzież THM udowadnia po raz kolejny, że placówka reprezentuje wysoki poziom kształcenia, a dla niej nie skomplikowane są zagadnienia uniwersyteckie, wykraczające mocno poza podstawę programową. Serdecznie gratulujemy sukcesów!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *