Osobno i razem. Warsztaty i rodzinne zwiedzanie na pożegnanie wystawy

Jeszcze do końca tygodnia w przestrzeniach ostrowieckiego Biura Wystaw Artystycznych można zwiedzać wystawę „Osobno i razem”, czyli prezentację prac młodych twórców z pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz prowadzoną przez profesora Marcina Berdyszaka oraz z Pracowni Malarstwa na warszawskiej ASP prowadzonej przez profesora Sławomira Marca.

Ponadto już w najbliższą niedzielę, czyli 24 kwietnia o godz. 11.00 dyrekcja oraz pracownicy BWA Ostrowiec zapraszają całe rodziny do wspólnego zwiedzania wystawy i udziału w warsztatach. Zajęcia obejmować będą oprowadzanie po wystawie, gdzie zaprezentowane zostaną prace artystów wykonane w różnych technikach. Następnie w trakcie części warsztatowej najmłodsi wraz z pomocą rodziców wykonają dwie prace inspirowane prezentowanymi na wystawie instalacjami.

– To kolejne zajęcia, które mają na celu uczenia wrażliwości oraz motywowanie uczestników do dekodowania sztuki współczesnej oraz artystycznego spojrzenia na świat. Tego typu aktywności wspaniale pobudzają wyobraźnię i angażują do budowania rodzinnych więzi. BWA to miejsce ze świetną przestrzenią w sercu naszego miasta, czyli w Ostrowieckim Browarze Kultury. To idealny punkt do prowadzenia działań włączających ostrowczan w życie miasta – mówi dyrektor BWA Ostrowiec Justyna Łada. – Proponowane warsztaty rodzinne połączone ze zwiedzaniem to nasze kolejne działanie, które jest również ukierunkowane na dialog międzypokoleniowy. Zapraszam serdecznie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona. Zapisy prowadzone są telefonicznie – nr. tel. 41 263 20 48.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *