8 maja rusza X edycja MOSiRGutwinRun. Trwają zapisy

W maju rozpocznie się jubileuszowa X edycja cyklu biegów MosirGutwinRun. Na cykl składać się będzie sześć rund, organizowanych w około miesięcznych odstępach od maja do października.

Podczas każdej z rund odbywa się dwa biegi – na dystansie ok. 5 i 10 km oraz marsz nordic walking na dystansie ok. 5 km.

Ideą imprezy jest umożliwienie jej uczestnikom skompletowanie na raty jednego z dwóch popularnych długodystansowych biegów – półmaratonu lub maratonu. By tego dokonać należy wziąć udział i zaliczyć co najmniej cztery z sześciu rund na wybranym dystansie. Skompletowanie startów na co najmniej czterech z sześciu rund w wybranej konkurencji pozwoli symbolicznie zaliczyć „na raty” jeden z dwóch popularnych biegów długodystansowych – maraton bądź półmaraton (w tym drugim przypadku również marszem). Kandydaci na SuperGutWinerów będą musieli mierzyć się z oboma dystansami.

Harmonogram X MosirGutwinRun 2022:

– 1. runda – 8 maja,

– 2. runda – 5 czerwca,

– 3. runda – 3 lipca,

– 4. runda – 21 sierpnia,

– 5. runda – 18 września,

– 6. runda – 9 października.

Zapisy online do 1. rundy będą prowadzone od 25 kwietnia (od godziny 8) do 6 maja (do godziny 8).

Już w najbliższy poniedziałek uruchomione zostaną zapisy do 1. rundy cyklu biegów „X MosirGutwinRun 2022 – Półmaraton i Maraton na raty”, a tymczasem już dziś można „zarezerować” sobie swój ulubiony numer, z którym będzie można wziąć udział w tej popularnej imprezie biegowej, a przy okazji wesprzeć działalność Fundacji „Bo w Nas jest Moc” w walce z chorobami jej podopiecznych. Uczestnicy cyklu biegów „X MosirGutwinRun 2022 – Półmaraton i Maraton na raty”, organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, wspierają działalność Fundacji „Bo w Nas jest Moc”. Poprzez organizowaną Aukcję „Bo w numerze startowym jest Moc” można pomóc w walce z chorobami podopiecznych Fundacji. Podopiecznych Fundacji „Bo w Nas jest Moc” można wesprzeć również poprzez wpłatę na platformie Pomagam.pl.

Na stronie www.ostrowiecbiega.pl rozpoczęły się zapisy do 1. rundy „X MosirGutwinRun 2022 – Maraton i Półmaraton na raty”. W ramach imprezy, która zaplanowana została na 8 maja, odbędą się biegi na dystansach ok. 10 i 5km oraz 5-kilometrowy marsz Nordic Walking. Co najmniej czterokrotne zaliczenie jednej z tych konkurencji w trakcie sześciu tegorocznych rund tradycyjnie pozwoli na skompletowanie „na raty” jednego z dwóch popularnych długodystansowych biegów – maratonu (4 x 10.548m) lub półmaratonu (4 x 5274m). Podczas każdej z rund zorganizowane zostaną również biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów.

Pierwsza klasyfikacja cyklu w maratonie i półmaratonie na raty ogłoszona zostanie po czwartej rundzie (21 sierpnia) na podstawie sumy osiągniętych podczas czterech rund czasów. Ci, którzy zdecydują się na rywalizację na obu dystansach, wezmą udział w walce o prestiżowy tytuł Super GutWinnera 2022, którymi nagrodzeni zostaną najlepszy mężczyzna i najlepsza kobieta za sumę czasów osiągniętych w maratonie i półmaratonie na raty.

Wzorem ubiegłych lat w ramach X MosirGutwinRun 2022 prowadzona będzie Klasyfikacja Rodzinna. Celem tejże klasyfikacji jest promocja biegania całymi rodzinami. Drużyna rodzinna musi składać się z co najmniej dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej (np. dziecko + rodzic(e) + dziadek, dzieci + rodzic(e) + babcia, wnuczek + dziadek, wnuczek + babcia, rodzeństwo, małżeństwo).

Warunkiem koniecznym do sklasyfikowania teamu w danej rundzie cyklu jest zaliczenie biegu na dystansie 10km oraz biegu lub marszu na dystansie 5km przez dwie różne osoby. Udział w zabawie więcej niż dwóch osób pozwala na gromadzenie punktów bonusowych.

O ostatecznej lokacie w klasyfikacji rodzinnej cyklu zdecyduje największa suma punktów zdobytych podczas czterech z sześciu rund (w przypadku zaliczenia więcej niż czterech rund brane będą pod uwagę tylko cztery najlepsze wyniki punktowe).

Prawo startu w biegu na 5 km mają osoby, które w 2022 roku ukończą 13 lat (rocznik 2009 i starsi), a w biegu na dystansie 10 km – 16 lat (rocznik 2006 i starsi). Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie za zgodą rodziców bądź prawnych opiekunów.

Udział w imprezie jest bezpłatny, ale pobierana jest opłata za numer startowy z chipem do automatycznego pomiaru czasu w kwocie 5 zł brutto (nie dotyczy biegów dzieci). Numer startowy obowiązuje we wszystkich konkurencjach objętych pomiarem czasu (biegi na 5 km i 10km, marsz Nordic Walking). We wszystkich rundach w całym cyklu imprezy obowiązuje ten sam (jeden) numer, dlatego należy go zachować w dobrym stanie technicznym i zabierać na kolejne rundy imprezy. Odtworzenie zgubionego lub zniszczonego numeru startowego wiąże się z koniecznością wykupienia nowego (analogicznie w przypadku nie zabrania go ze sobą na kolejną rundę – zapomnienia).

Rywalizacja odbywać się będzie na trasach wytyczonych wokół okalającej stawy na Gutwinie alejce oraz po ścieżkach w pobliskim lesie. W jubileuszowej odsłonie imprezy organizator zdecydował się przypomnieć uczestnikom MosirGutwinRun trasy, na których ścigano się podczas pierwszych edycji imprezy, w latach 2013-2014.

Program każdej rundy.

 8.30 – 9.45: potwierdzenie udziału w biegu na 10 km i odbiór numerów startowych,

10.00 – 11.30: bieg na dystansie ok. 10 km,

10.00 – 11.30: potwierdzenie udziału w biegu na 5 km i w biegach dla dzieci oraz odbiór numerów startowych,

11.30 – 11.55: biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.

12.00 – 13.00: bieg i marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km.

Patronat nad imprezą sprawują Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerami X MosirGutwinRun 2022 są Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Piekarnia & Cukiernia Skalski, Biuro Ochrony Spartan, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Bank Pocztowy Kielce, Galeria Mebli Arkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Castorama, Sport Medical – Tlenoterapia Hiperbaryczna, Centrum Rehabilitacji Markmed, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Agencja Reklamowa KreoGraf, MimiTorek, Pizzeria DaGrasso, Salon Komputerowy Render 2000, Impuls Czyżewscy Dom Treningu i Depil Concept.

Patronem medialnym imprezy jest Gazeta Ostrowiecka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *