BWA zaprasza na spotkanie autorskie z Małgą Kubiak

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na spotkanie z awangardową, niezależną reżyserką filmową, aktorką, performerką, autorką powieści i poezji, wokalistką, malarką, artystką totalną, diwą undergroundu, Małgą Kubiak. Zaplanowano go na czwartek 28 kwietnia 2022 r. godz. 18.00 w sali wielofunkcyjnej OBK.

– Na spotkaniu porozmawiamy o jej wszechstronnej twórczości, obejrzymy jej filmy oraz posłuchamy fragmentów jej twórczości literackiej czytanych przez artystkę- mówią organizatorzy. Jednym z poruszanych tematów będzie Ostrowiec, który od zawsze jest dla Małgi Kubiak ważnym miejscem na mapie, gdyż w naszym mieście podczas II wojny światowej splotły się losy jej rodziców. Spotkanie połączone jest z promocją dwóch książek Małgi Kubiak, które ukazały się w ostatnim czasie „One Man Show” i „Małga, córka Kubiaków”.

Małga Kubiak urodziła się w 1950 roku w Warszawie. Mieszkała i pracowała Berlinie, Paryżu, Nowym Jorku, Brukseli. Obecnie dzieli swój czas między Warszawę a Sztokholm. Jest córką poety Tadeusza Kubiaka oraz scenografki Danuty Kubiak. W jej sztuce obecne są wątki LGBTQ. W swoich filmach artystka często odwołuje się do biografii znanych osób nieheteronormatywnych a także do historii swojej rodziny.

Spotkanie zorganizowane przez BWA odbywa się w ramach Dyskusyjnego Klubu Sztuki. Wstęp wolny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.