Krzemienny Krąg i WSBiP zawarły umowę współpracy. „Książka jak Witamina”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” i Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim podpisały w miniony czwartek umowę o współpracy w obszarze naukowym i badawczym.

Umowa zakłada, że utworzone przez Krzemienny Krąg Centrum Społecznościowe „Wymiennikownia” z siedzibą w bloku nr 13 na Ogrodach będzie wraz z uczelnią podejmowała wspólne działania na płaszczyźnie edukacji, pedagogiki, socjologii i zdrowia. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem będzie inauguracja cyklu otwartych spotkań pt. „Książka jak Witamina”, która będzie miała miejsce już 27 kwietnia, o godzinie 17, w Bibliotece Pedagogicznej na Osiedlu Ogrody 26.

Jak się dowiedzieliśmy, „Książka jak Witamina” to cykl comiesięcznych spotkań, podczas których będą się toczyć rozmowy na różne tematy w oparciu o teksty z szeroko pojętej kultury książki, filmu  czy  muzyki, ze szczególnym wskazaniem na książki.

Będą to spotkania o pozytywnym wydźwięku, z elementami biblioterapii, dodające energii, swoistych „witamin” w postaci wspólne przygotowywanych sałatek owocowo-warzywnych czy sokach, jako niezbędnego elementu dla dobrego funkcjonowania duszy. Forma spotkań zakłada  półtoragodzinne luźne, delikatnie moderowane rozmowy, wymianę myśli, pozytywnej energii, dodania wzajemnej otuchy, serdeczności w duchu otwartości i uśmiechu.

Każde ze spotkań w danym miesiącu będzie miało swój temat główny. I tak, w kwietniowym, inauguracyjnym spotkaniu będzie to Radość pisania – Radość czytania – Radość słuchania, w majowym – Książka na podryw (miesiąc miłości), w czerwcowym – Książka dzieciństwa, w lipcowym – Targowisko książek, w sierpniowym – W poszukiwaniu dobrego czasu (warsztaty biblioterapeutyczne), we wrześniowym – Przepis na szczęście, w październikowym – Ławeczka uczuć (tworzenie poezji ze zwykłego tekstu i nie tylko), w listopadowym – Przeżywanie świata (np. wiersze malowane obrazem), w grudniowym – Mądrość słów.

Spotkania będzie prowadziła Barbara Bakalarz-Kowalska – bibliotekarka, bibliofilka, biblioterapeutka, na co dzień dyrektorka Biblioteki WSBiP, członkini Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *