Dziedziniec browaru się zmieni

Dwie oferty wpłynęły w ramach kolejnego już przetargu ogłoszonego przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski pn. „Zagospodarowanie części dziedzińca browaru na potrzeby aktywizacji mieszkańców i rad osiedlowych”.

Ostrowiecki samorząd na ten cel przeznaczył kwotę 1.130.00,00 zł. Tymczasem złożone oferty opiewają na kwoty:  1.828.658,53 (Korporacja Budowlana „DARCO”), 1.918.800,00 (Konsorcjum firm: ENERGO -THERM ENGINEERING Sp. z o.o. oraz Pro-Tech Technika Grzewcza Sp. z o.o.).

– Ten przetarg i złożone oferty potwierdzają tylko, że jesteśmy świadkami olbrzymich podwyżek- mówi prezydent Jarosław Górczyński.

Całe zadanie sprowadzało się do robót: w ramach zagospodarowania terenu ( m.in. wykonanie alejek i placu z logo z kostki betonowej, wykonanie oświetlenia alejek i placu, założenie trawnika,  nasadzenia roślin, montaż ławek, gazonów i koszy), w ramach poprawienia akustyki dużej sali spotkań w budynku R1, w ramach instalacji fotowoltaicznej na budynku R1, iluminacji budynku. Przewidziano też montaż wiaty przy budynku stacji transformatorowej.

– Teraz trwa analiza złożonych ofert, ale z drugiej strony zastanawiamy się, czy uda nam się ewentualnie znaleźć brakującą kwotę, albo ograniczyć realizację i ogłosić kolejne postępowanie – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Musimy wiedzieć, że ceny materiałów budowlanych rosną i rosną i taniej już chyba nie będzie. Oto przykłady izolacje termiczne – wzrost o  150%, płyty OSB wzrost o 70%, dachy i rynny wzrost o 60%, oświetlenie i elektryka +70%. Wpływ ma też energia elektryczna, która w stosunku do roku 2021 wzrosła od 50 do 70%

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *