Ubranko do chrztu – co wybierać, czego unikać? Nasze rady!

Jakie ubranko do chrztu dla dziecka wybrać? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Spora część rodziców ma problem z podjęciem ostatecznej decyzji – w końcu w tym szczególnym dniu pociecha musi prezentować się naprawdę wyjątkowo. Jakie ubranka wybierać, a jakich lepiej unikać? Dowiesz się już za chwilę!

Jakie ubranko do chrztu będzie najlepsze?

O czym musisz pamiętać, jeśli chcesz wybrać swojemu dziecku idealne ubranko do chrztu? W pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, aby było ono odpowiednie do panującej pory roku. O ile latem lub w ciepły wiosenny dzień możesz ubrać dziecku zwiewne, lekkie ubranko, o tyle na chłodną aurę warto zaplanować stylizację składającą się z wielu zapewniających ciepło warstw. Pamiętaj też o tym, że ubranko do chrztu powinno być komfortowe zarówno dla dziecka, jak i dla Ciebie. Co to znaczy? Zrezygnuj ze śliskich tkanin, które mogą utrudnić utrzymanie pociechy na rękach przez dłuższy czas. Tiulowe sukienki i szykowne garniturki lepiej sprawdzą się w przypadku dzieci, które przystępują do Chrztu Świętego w nieco późniejszym wieku. Co równie ważne, w przypadku takiej uroczystości lepiej postawić na skromne i klasyczne rozwiązania, niż ubrać pociechę w nieadekwatną do sytuacji, balową kreację. Choć tradycyjnie w dniu chrztu dziecko powinno mieć na sobie biały strój, możesz wybrać także inny, jasny odcień ubranka – na przykład ecru lub beżowy.

Elegancja i wygoda w jednym

W sklepach z odzieżą dziecięcą znajdziesz rozmaite propozycje ubranek stworzonych

z myślą o Chrzcie Świętym. Nie wszystkie jednak faktycznie sprawdzą się dobrze na taką okoliczność. Twoja pociecha na pewno powinna prezentować się bardzo odświętnie, ale to nie jedyna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę. Ubranko do chrztu powinno być zarazem eleganckie i przyjazne dla skóry dziecka. Wybieraj naturalne, wysokogatunkowe materiały oraz tkaniny. Równie istotny okazuje się krój ubranka. Zwróć uwagę na to, aby żaden z elementów odzieży nie uwierał ciała dziecka i nie krępował jego ruchów. Dla dziewczynki świetnie sprawdzą się na przykład sukienki o swobodnych, nieco luźniejszych fasonach, chłopca natomiast warto ubrać w elegancki komplet garniturowy uszyty z bawełny lub dresówki.

Przydatne porady

Ważne przy wyborze ubranka na Chrzest Święty są również odpowiednie dodatki.

W chłodne dni koniecznie pamiętaj o rajstopkach i płaszczu, które ochronią dziecko przed zimnem. Ubranko do chrztu warto także dopełnić stylowymi ozdobami. Dla dziewczynek mogą być to urocze opaski na głowę lub skarpetki z falbankami. W przypadku chłopców

w roli dodatków bardzo dobrze sprawdzą się muszki oraz eleganckie czapki, na przykład kaszkiety. Wybierając ubranko na chrzciny, pamiętaj o tym, aby wszystkie elementy współgrały ze sobą i tworzyły razem spójną, estetyczną całość. Strój nie musi być w całości biały, ale w tym szczególnym dniu lepiej unikać jaskrawych, żywych kolorów i zbyt krzykliwych wzorów nawet w dodatkach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *