Wybuch we Włostowie (zdjęcia)

W dniu 25 kwietnia 2022 r., o godz. 10, dyżurny opatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, iż na teren byłej cukrowni we Włostowie wjechało samochodem osobowym dwóch mężczyzn, którzy mieli ze sobą podejrzany pakunek. Po chwili doszło do wybuchu w jednym z budynków. Z pierwszych podjętych przez policjantów czynności wynikało, że w budynku mogły znajdować się jakieś osoby.

-Na miejsce zadysponowane zostały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Opatowa i Kielc, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu opatowskiego oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego, które przystąpiły do czynności ratowniczo –gaśniczych –poinformowała mł. asp. Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. W trakcie penetracji terenu policjanci Ogniwa Patrolowo -Interwencyjnego uzyskali informacje od mieszkańców Włostowa, iż widzieli nieznajome osoby przebywające na terenie byłej cukrowani. W związku z tym rozpoczęły się poszukiwania tych osób. Jednocześnie trwały czynności związane ze sprawdzeniem miejsca zdarzenia w poszukiwaniu materiałów wybuchowych. Po sprawdzeniu gruzowiska przez policyjnego pirotechnika do swoich działań przystąpili strażacy. Okazało się, że jeden z przestępców wspiął się na komin fabryczny i przebywał na wysokości ok. 42 metrów.

Potrzebna była jego ewakuacja. W  trakcie swoich działań strażacy ujawnili również i wydobyli jedną osobę spod gruzów. Następnie załoga Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej komendy podczas patrolu miejscowości Włostów zauważyła pojazd osobowy koloru ciemnego o wyróżnikach tablic rejestracyjny spoza Unii Europejskiej, następnie przystąpiła do jego zatrzymania do kontroli drogowej sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Kierujący nie reagował na wydawane polecenia i kontynuował dalszą jazdę od miejscowości Tudorów w kierunku drogi K-9 relacji Opatów – Sandomierz.  W trakcie jazdy kierujący pojazdem stracił nad nim panowanie i uderzył w kombajn zbożowy. Pasażer pojazdu uciekł pozostawiając rannego kierowcę w jego wnętrzu. W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali sprawcę podłożenia ładunku wybuchowego pod budynek. Zatrzymany trafił do policyjnej celi a na miejscu zdarzenia wykonane zostały  czynności procesowe.

Zrealizowane ćwiczenia były sprawdzianem współdziałania poszczególnych pionów opatowskiej komendy, jak również sił pozapolicyjnych oraz okazją do sprawdzenia w praktyce obowiązujących procedur.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Wybuch we Włostowie (zdjęcia)

  • 27 kwietnia 2022 at 18:35
    Permalink

    Śmiech na sali puste krzesła 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣żadnego wybuchu nie było ,sciema jak nie wiem 🤣🤣🤣🤣🤣jakieś ćwiczenia mieli ,spędzili praktycznie cały dzień na tej cukrowni i powtarzali co trochę to samo 🤣🤣🤣na co wprowadzać ludzi w błąd ? 🤦🤦🤦🤦🤦Jak się paliło na cukrowni to straż jechała 15 minut z Opatowa 🤣🤣🤣

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *