„Gazeta Ostrowiecka” na majówkę

Wszystko wskazuje, że w tym roku już tylko pogoda może pokrzyżować plany na majówkę. Oto nasze propozycje, gdzie warto wybrać się w nadchodzący weekend.

Gutwin otwiera się na majówkę!

Od soboty 30 kwietnia do wtorku 3 maja (włącznie) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do wypoczynku w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Specjalnie na „majówkę” uruchomiona zostanie wypożyczalnia sprzętu pływającego, a więc kajaków i rowerów wodnych. Czynna będzie w tym czasie również gastronomia.

Po majówce aż do rozpoczęcia sezonu letniego na Gutwinie, który w tym roku będzie trwał od 15 czerwca do 31 sierpnia, wypożyczalnia sprzętu pływającego będzie funkcjonowała weekendowo, a więc w soboty i niedzielę.

Sprzęt pływający można wypożyczać w godzinach od 11 do 19.

Rawszczyzna normalnie!

Bez żadnych ograniczeń podczas majówki funkcjonować będzie Pływalnia Rawszczyzna, która zarówno 1 jak i 3 maja otworzy się zgodnie z normalnym harmonogramem. W dniu 3 maja nie otworzy się tylko Dział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji.

Orliki zamknięte 3 maja!

Prawie bez zakłóceń podczas majówki będę też funkcjonować oba ostrowieckie Orliki (os. Ogrody i ul. Chopina). Te popularne kompleksy boisk będą czynne zarówno 1 jak i 2 maja. Zamkną się natomiast w dniu 3 maja.

Bałtowski Kompleks Turystyczny, Bałtów

Bałtowski Kompleks Turystyczny przygotował na długi weekend ciekawe warsztaty, podczas których dzieci odkryją ślady wymarłych dinozaurów i wcielą się w rolę prawdziwego paleontologa. Na Gondwanie będzie czekał tajemniczy „Bałtowski Indiana Jones”, który zdradzi tajniki swojej pracy i opowie o swoich historiach. Przechadzając się po ścieżce edukacyjnej JuraParku natkniecie się na żywego Dinozaura! To będzie wyjątkowe spotkanie z prehistorycznym stworem.

Nie zabraknie animatorów – fantazyjne warkoczyki, olbrzymie bańki mydlane, rodzinne gry, pojawią się także szczudlarze! Przypominamy, że kupując Pakiet Kompleksowy, można skorzystać ze wszystkich atrakcji oraz urządzeń na Parku Rozrywki. W tym sezonie w Kinie 5D czeka seans pt. „Dino Safari”.

W chacie czarownicy z kolei każdy znajdzie swój „złoty środek” na szczęśliwy dzień. Wiedźma Hogata zaprosi do wspólnej zabawy i stworzy wyjątkowy eliksir. Mera i Nutka przedstawią swoje czarodziejskie sztuczki, wyjątkowymi gośćmi będą pieski, które wystąpią podczas pokazów sztuczek. Na wszystkich gości Sabatówki będzie czekać teatrzyk. Podczas rodzinnej wycieczki nie można ominąć tego punktu na mapie zwiedzania.

2 maja br. Bałtowski Kompleks Turystyczny przygotował także coś wyjątkowego i niepowtarzalnego! Po raz pierwszy będzie można zobaczyć pokazy gimnastyczne w powietrzu. To będzie spektakularna prezentacja, pełna prawdziwych emocji. Demonstracje odbywać się będą o wyznaczonych godzinach: 12.00; 14.00 i 16.00. Miejscem wydarzenia będzie teren obok Zajazdu Przystocze (obszar stoku narciarskiego).

Poza wymienionymi atrakcjami wszyscy goście będą mogli przybić piątkę z Jurasiem i innymi maskotkami. Na terenie obiektu spacerować będzie szalona Wiewiórka. Króliczek wędrować będzie skocznym kroczkiem. Może go zobaczyć w towarzystwie niebieskiego rekina, który wyskoczył prosto z ekranu Prehistorycznego Oceanarium.

Uwaga! Moc nowości!

W tym sezonie na terenie obiektu uruchomiono camper park, dlatego wszyscy miłośnicy camperów mogą rozpocząć swój długi weekend w Bałtowie!

W nadchodzącym sezonie zaplanowano rozbudowę Parku Rozrywki o nowe urządzenia dla najmłodszych. W tym sezonie Bałtów stanie się również centrum koncertowym. Na tą chwilę prowadzona jest sprzedaż biletów na koncert Viki Gabor, która zagra w Bałtowie 11 czerwca. Kolejnych artystów poznamy już w tym tygodniu.

https://juraparkbaltow.pl/

 Zamek Krzyżtopór, Ujazd

Majówka w Krzyżtoporze odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja br. Każdego dnia odwiedzi Ujazd inne Bractwo Rycerskie, z zupełnie nowym i wyjątkowym programem.

I tak: 30 kwietnia pojawi się Bractwo Rycerskie Miasta Szydłów z programem „W szlacheckim dworze, czyli życie codzienne i ćwiczenia wojskowe w Rzeczypospolitej”. Na który złożą się: warsztaty władania bronią białą – pokazy szermierki pieszej, finał turnieju pełnokontaktowych walk rycerskich,  strzelanie z łuku, rzut toporkiem i włócznią do celu oraz salut armatni.

Z kolei 1 maja br. zaplanowano „Dzień Kultury Włoskiej i Mistrzostwa Chorągwiarzy” i występy trzech grup chorągwiarzy: Amatum Sbandieratori (Warszawa), Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, Sbandieratori Belriguardo (Lublin). W programie: występy chorągwiarzy, pokazy tańca dawnego,  zabawy historyczne dla dzieci i dorosłych .

2 maja Agencja Eventów Historycznych SARMATA przedstawi program „Od Grunwaldu po Dzikie Pola – podróż z historią poprzez wieki”, na który złoża się szermierka bronią białą: pojedynki szlacheckie na szable, krótki pokaz mody dawnej, pokaz ubierania rycerza w zbroję, stanowisko „Zostań rycerzem” – możliwość założenia rycerskiej zbroi, zabawy i konkursy dla publiczności (dzieci i dorosłych); strzelanie z łuku do rycerskiej zbroi, rycerski ring, rycerska przebieralnia, obozowisko historyczne z namiotem i historyczną wiatą.

Więcej szczegółów na https://www.facebook.com/events/1127781807999129

 Fot. https://amatum.pl/

 Sandomierz

Sandomierz zaprasza na majówkę pełną atrakcji. Wśród nich znajdą się m.in.:

Dni Otwartych Winnic  (lokalne winnice) 30 kwietnia – 2 maja – lokalizacja Sandomierski Szlak Winiarski (więcej szczegółów Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy)

*Targ Sandomierski 30 kwietnia – 1 maja – Bulwar Marszałka Piłsudskiego ( więcej szczegółów Lokalna Organizacja Turystyczna).

*W pobliżu Bistro Podwale 30 kwietnia br. o godz.18 zaplanowano koncert Any Andrzejewskiej

* 1 maja br. w samo południe na Bulwarze Marszałka Piłsudskiego wystartuje „Motocyklowe otwarcie sezonu turystycznego”.

Fot. Sandomierz – Królewskie Miasto

Magiczne Ogrody, Janowiec

W majowy weekend zapraszamy na wycieczkę do Magicznych Ogrodów. To pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na18 hektarach Rodzinny Park Tematyczny.  Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów. Szerokie utwardzone alejki, przyjazne dla osób niepełnosprawnych, prowadzą do strumyków i wodospadów. W Magicznych Ogrodach znajdujemy mostki, ławki, zacienione miejsca i zagajnik. Spotkamy punkty widokowe,  plażę i staw z tratwami. Magiczne Ogrody są kopalnią wiedzy na temat przyrody, którą można zobaczyć na żywo. Rosną tu różne wspaniałe rośliny, które nie tak łatwo spotkać w innych miejscach. Na przykład wśród kolekcji tulipanów można znaleźć prawdziwe unikaty – „Magiczne Ogrody”, które 25 lat krzyżował jedyny Polski hodowca, Roman Szymański. Także jego dziełem jest najczarniejszy tulipan na świecie, „Fringed Black”. Młodym miłośnikom lodów na pewno przypadnie do gustu Tulipan Lodowy „Ice Cream”.

Żeby zobaczyć jak pięknie kwitną trzeba zdążyć do połowy maja.

W parku znajdujemy także kolekcje róż Kordesa, piwonii i hortensji. Rosną tu rośliny miododajne, jak np. budleje. Podczas spaceru można się także natknąć na pergole.

Są też inne powody, żeby wybrać się do Magicznych Ogrodów. Wspaniale się je zwiedza z rodzicami, ale nic nie zastąpi wyjazdu z kolegami i koleżankami. Na wszystkich czeka tam aż 15 baśniowych krain. Już same ich nazwy rozbudzają wyobraźnię. Ogród Wróżek, Kwiatowa Dolina, Marchewkowe Pole, Krasnoludzki Gród. Smocze Gniazdo, Drzewa i Mroczysko pokazują kolejne szczegóły ogrodowej opowieści. Po przejściu wszystkich krain świat baśni stoi otworem przed młodymi odkrywcami. Czekają tam na nich wyjątkowe atrakcje. Są wśród nich drewniane huśtawki i karuzele napędzane siłą mięśni. Jest Krasnoludzka Wieża Prób, czyli 15 – metrowa zjeżdżalnia. Są podziemne tunele i linowe mosty na wysokości koron drzew. Na najmłodszych czekają bezpieczne place zabaw.

www.magiczneogrody.com

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *